AD 8 code

Ζητείται Λογιστής/ Λογίστρια

Taliadoros Audit Firm Limited: Ζητείται Λογιστής/ Λογίστρια – Λευκωσία

Πελάτης μας, όμιλος εταιρειών που ασχολείται με την ανάπτυξη ακινήτων και την κατασκευαστική βιομηχανία με έδρα την Κύπρο, ζητά να προσλάβει άμεσα λογιστή / λογίστρια για τις ανάγκες του ομίλου.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Απολυτήριο Λυκείου
  • Πιστοποιητικό διπλώματος LCCI λογιστικής, επιπέδου Intermediate ή Higher
  • Απαραίτητη 5+ χρόνια εμπειρίας σε λογιστήριο εταιρείας  ανάπτυξης ακινήτων και κατασκευαστικής βιομηχανίας
  • Γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών
  • Γνώση Ελληνικών και Αγγλικής
  • Δυναμικό και δραστήριο άτομο με οργανωτικές ικανότητες

Καθήκοντα και Ευθύνες:

  • Καταχώρηση λογιστικών εγγραφών στο σύστημα
  • Υπολογισμός και υποβολή δηλώσεων ΦΠΑ
  • Επικοινωνία με προμηθευτές και πληρωμές
  • Έκδοση τιμολογίων και εισπράξεις πελατών
  • Υπολογισμός και ετοιμασία μισθοδοσίας
  • Διεκπεραίωση άλλων καθημερινών εργασιών λογιστηρίου

Οι ενδιαφερόμενοι να αποστέλλουν το βιογραφικό τους μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

στη διεύθυνση info@taliadorosaudit.com με θέμα “Κενή Θέση Λογιστή – anergosjobs.com”