AD 8 code

Ζητείται Γραμματέας

ΑΝΤΩΝΗΣ Κ. ΚΑΡΑΣ Δ.Ε.Π.Ε: Ζητείται Γραμματέας – Λάρνακα

Η Δικηγορική Εταιρεία ΑΝΤΩΝΗΣ Κ. ΚΑΡΑΣ Δ.Ε.Π.Ε με έδρα τη Λάρνακα επιθυμεί να προσλάβει γραμματέα για πλήρη απασχόληση (Δευτέρα – Πέμπτη από τις 8.30 – 17.00 με μισή ώρα διάλειμμα και Παρασκευή από τις 8.30 – 16.00 με μισή ώρα διάλειμμα.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Δυνατότητα χρήσης ηλεκτρονικών συστημάτων καταχώρησης εγγράφων και λογισμικού για τη διαχείριση δικαστικών υποθέσεων (I-Justice, Zygos).
  • Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας (στον προφορικό και στον γραπτό λόγο).
  • Πολύ καλή γνώση και χρήση Ηλεκτρονικού Υπολογιστή και των προγραμμάτων MC Office.
  • Πρόσχαρος χαρακτήρας με οργανωτικές ικανότητες και δυνατότητα εργασίας υπό πίεση.
  • Απαραίτητη προηγούμενη εμπειρία σε Δικηγορικό Γραφείο τουλάχιστον ενός έτους.

Βασικά καθήκοντα:

  • Ετοιμασία και διενέργεια ηλεκτρονικών καταχωρήσεων στο i-justice.
  • Καταχώρηση, ενημέρωση και διαχείριση δικαστηριακών υποθέσεων μέσω του προγράμματος Zygos.
  • Παρακολούθηση και ενημέρωση του ημερολογίου δικαστικών υποθέσεων και συντονισμός με δικηγόρους και επιδότες.
  • Διαχείριση φακέλων και αρχείου δικαστηριακών υποθέσεων.
  • Διαχείριση τηλεφωνικών κλήσεων και αλληλογραφίας (email, επιστολές κλπ. )
  • Διευθέτηση ραντεβού με πελάτες.
  • Σύνταξη, δακτυλογράφηση εγγράφων και εντύπων.
  • Εξωτερικές εργασίες (αποστολή/παραλαβή εγγράφων από Ταχυδρομείο, Κτηματολόγιο κλπ.)

Θα προσφερθεί ελκυστικό πακέτο αμοιβής και ωφελημάτων ανάλογα με τα προσόντα και την πείρα του υποψηφίου

Για εκδήλωση ενδιαφέροντος και αποστολή βιογραφικών παρακαλούμε όπως αποτείνεστε στην Παναγιώτα Δανιήλ στην ηλεκτρονική διεύθυνση panagiota@karas-law.com με θέμα “Θέση Γραμματέα – anergosjobs.com” .

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν αυστηρής εχεμύθειας. Η εταιρεία θα επικοινωνήσει μόνο με τα άτομα τα οποία θα έχουν προεπιλεγεί για συνέντευξη για την ως άνω θέση.

Post expires at 8:58pm on Tuesday March 19th, 2024