AD 8 code

Ζητείται Συνεργάτης Φυσιοθεραπευτής

Αντικαρκινικός Σύνδεσμος Κύπρου: Ζητείται Συνεργάτης Φυσιοθεραπευτής – Πάφος

Ο Αντικαρκινικός Σύνδεσμος Κύπρου για περισσότερα από 50 χρόνια, συμβάλει στη βελτίωση της ποιότητας ζωής των ατόμων με εμπειρία καρκίνου και των οικογενειών τους. Προσφέρει καθημερινά υπηρεσίες Παγκύπρια, παράλληλα προσφέρει προγράμματα ενημέρωσης και διαφώτισης για το ευρύτερο κοινό. Όλες οι υπηρεσίες του Συνδέσμου μας προσφέρονται δωρεάν και πάντα με αφοσίωση προς την τοπική κοινωνία προσφέροντας φροντίδα από καρδιάς.

Γίνε μέρος της ομάδας

Η ομάδα των Φυσιοθεραπευτών που εργάζονται στον Αντικαρκινικό Σύνδεσμο Κύπρου βοηθά τα άτομα με εμπειρία καρκίνου, στο πλαίσιο της Ανακουφιστικής Φροντίδας, τη μέγιστη δυνατή ανακούφιση, διατηρώντας ταυτόχρονα το υψηλότερο εφικτό επίπεδο λειτουργικότητας και αυτονομίας καθ’ όλη την πορεία της νόσου. Οι υπηρεσίες προσφέρονται στις εγκαταστάσεις του Συνδέσμου καθώς και Κατ’ Οίκον σε Παγκύπρια βάση σύμφωνα με τις πολιτικές και τις διαδικασίες του Συνδέσμου.

O Αντικαρκινικός Σύνδεσμος Κύπρου είναι εργοδότης ίσων ευκαιριών και το εργασιακό περιβάλλον υποστηρίζει με ευλάβεια την αξιοπρέπεια και τον σεβασμό. Αν θέλεις να γίνεις μέρος μιας δεμένης ομάδας και πληροίς τα πιο κάτω προσόντα και ικανότητες στείλε μας το βιογραφικό σου.

Καθήκοντα και Ευθύνες

  • Να ασκεί το επάγγελμα του ως φυσιοθεραπευτής με απώτερο σκοπό τη βελτίωση ποιότητας ζωής του ασθενή
  • Τήρηση ηλεκτρονικού και φυσικού αρχείου
  • Συμμετοχή σε συναντήσεις και ομάδες διεπιστημονικής φύσεως
  • Εκτέλεση οποιονδήποτε άλλων καθηκόντων του/της ανατεθούν από την Συντονίστρια του τμήματος

Προσόντα και Ικανότητες

  • Αναγνωρισμένο Πτυχίο στην Φυσικοθεραπεία
  • Εγγεγραμμένος/νη στο Μητρώο Φυσικοθεραπευτών Κύπρου και να έχει ανανεωμένη άδεια ασκήσεως του επαγγέλματος για την τρέχουσα χρονιά
  • Εμπειρία 3 χρόνων
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση χρήσης υπολογιστή (MS Office)
  • Δίπλωμα Οδήγησης
  • Διακριτικότητα και εχεμύθεια
  • Προηγούμενη πείρα με ασθενείς με καρκίνο καθώς και γνώσεις χειρισμού περιστατικών λεμφοιδήματος θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.

Διαδικασία Πρόσληψης

Παρακαλούμε όπως συμπληρώσετε και αποστείλετε, το έντυπο πρόσληψης του Αντικαρκινικού Συνδέσμου Κύπρου, το οποίο μπορείτε να προμηθευτείτε από την ιστοσελίδα του Συνδέσμου www.anticancersociety.org.cy, το βιογραφικό σας σημείωμα και τα απαραίτητα πιστοποιητικά, στην ηλεκτρονική διεύθυνση hr@anticancersociety.org.cy με αριθμό αναφοράς 02VAC24, μέχρι τις 19 Φεβρουαρίου, 2024.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν άκρας εμπιστευτικότητας.

Post expires at 9:17am on Tuesday February 20th, 2024