AD 8 code

Ζητείται Οικονομικός Λειτουργός

Synthesis Center for Research and Education: Ζητείται Οικονομικός Λειτουργός – Λευκωσία

Κύρια καθήκοντα και αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση των οικονομικών που αφορούν ευρωπαϊκά  έργα
  • Σύνταξη και υποβολή οικονομικών εκθέσεων σε συντονιστές ή φορείς χρηματοδότησης
  • Έκδοση τιμολογίων και διαχείριση πληρωμών
  • Άλλα λογιστικά καθηκόντων αναλόγως αναγκών
  • Ολιγοήμερα ταξίδια στο εξωτερικό για παρακολούθηση συναντήσεων ευρωπαϊκών έργων

Απαιτούμενες γνώσεις, εμπειρία και προσόντα:

  • Κάτοχος πτυχίου Διοίκησης Επιχειρήσεων/Οικονομικών/Λογιστικής ή LCCI Higher ή άλλου επαγγελματικού τίτλου σπουδών
  • Πολύ καλή γνώση του Ms Office, ειδικά Excel
  • Εργατικό άτομο με εξαιρετικές οργανωτικές δεξιότητες
  • Άριστη γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας
  • Εξαιρετικός χαρακτήρας με ομαδικό πνεύμα
  • Προηγούμενη εμπειρία στην οικονομική διαχείριση ευρωπαϊκών έργων θα θεωρηθεί  πλεονέκτημα

Τι προσφέρουμε:

  • Φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα ευέλικτου ωραρίου
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής ανέλιξης
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, συμπεριλαμβανομένου σχεδίου επαγγελματικών συντάξεων

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να υποβάλλουν το βιογραφικό τους μαζί με συνοδευτική επιστολή στο  careers@synthesis-center.com  με τίτλο:”ANERGOSJOBS.COM”