AD 8 code

Infocredit SPV Limited: Θέσεις Εργασίας

Infocredit SPV Limited: Θέσεις Εργασίας – Λευκωσία

Λειτουργοί Κέντρου Εξυπηρέτησης (Contact Centre Agents)

Η εταιρεία “Infocredit SPV Limited” ενδιαφέρεται να προσλάβει άτομα για τη θέση λειτουργών Κέντρου Εξυπηρέτησης (Contact Centre Agents).

Η εταιρεία “Infocredit SPV Limited”, η οποία ενεργεί εκ μέρους της εταιρείας NCR (Cyprus) Limited και η οποία είναι υπεύθυνη για την παροχή υπηρεσιών του Κέντρου Εξυπηρέτησης του Γενικού Συστήματος Υγείας (ΓεΣΥ), ενδιαφέρεται να προσλάβει άτομα για τη θέση λειτουργών του Κέντρου Εξυπηρέτησης. Οι κατάλληλοι υποψήφιοι θα πρέπει να είναι σε θέση να ανταποκρίνονται και να διαχειρίζονται αποτελεσματικά διάφορα θέματα πελατών, παράπονα και ερωτήματα, έχοντας στο επίκεντρο κάθε απόφασης και συμπεριφοράς την ικανοποίηση του πελάτη.

Καθήκοντα Λειτουργού του Κέντρου Εξυπηρέτησης:

•Να ανταποκρίνεται σε εισερχόμενες επαφές, τόσο στα Ελληνικά όσο και στα Αγγλικά, με επαγγελματισμό και ευγένεια.

•Να αναλαμβάνει την επίλυση θεμάτων για τις επαφές που διαχειρίζεται.

•Να αναγνωρίζει ποια θέματα πρέπει να παραπεμφθούν στους προϊστάμενους και να διαχειρίζεται τις επαφές σύμφωνα με τις διαδικασίες επίλυσης προβλήματος.

•Να διαχειρίζεται και να επιλύει ερωτήματα και παράπονα πελατών χρησιμοποιώντας τις διαθέσιμες πηγές.

•Να διαχειρίζεται μεγάλο όγκο εισερχόμενων και εξερχόμενων κλήσεων σε εύθετο χρόνο.

•Να ακολουθεί τα “κείμενα” επικοινωνίας όταν χειρίζεται διάφορα θέματα.

•Να καταχωρεί περιεκτικές πληροφορίες όλων των επαφών στη βάση δεδομένων του Κέντρου Εξυπηρέτησης χρησιμοποιώντας το λογισμικό εφαρμογών.

•Να παρέχει πληροφορίες, να μπορεί να επικοινωνεί ξανά με τους πελάτες και να τους ενημερώνει σύμφωνα με τους κανόνες και τις διαδικασίες.

•Να εκτελεί άλλα καθήκοντα που του ανατίθενται.

•Να διατηρεί και να βελτιώνει ποιοτικά αποτελέσματα με το να επιτυγχάνει στόχους και με το να ακολουθεί τους κανόνες και τις οδηγίες.

•Να προτείνει τρόπους βελτίωσης των διαδικασιών και της εξυπηρέτησης του πελάτη.

•Να συμμετέχει σε ευκαιρίες κατάρτισης.

Προσόντα και δεξιότητες Λειτουργού του Κέντρου Εξυπηρέτησης:

•Η δευτεροβάθμια εκπαίδευση είναι προϋπόθεση.

•Η τριτοβάθμια εκπαίδευση θα θεωρηθεί ως πλεονέκτημα (bachelor’s degree, diploma), ειδικότερα στους τομείς: Διοίκηση Επιχειρήσεων / Επικοινωνία / Μάρκετινγκ / Επαγγέλματα Υγείας όπως η Νοσηλευτική κτλ.

•Εξαιρετικές ικανότητες επικοινωνίας προφορικού και γραπτού λόγου.

•Γνώση στρατηγικών και αρχών για την εξυπηρέτηση του πελάτη.

•Εξαιρετική ικανότητα δακτυλογράφησης και εισαγωγής δεδομένων.

•Άριστη γνώση τόσο της Ελληνικής όσο και της Αγγλικής γλώσσας.

•Ικανότητα εργασίας υπό πίεση.

•Εμπειρία σε περιβάλλον τηλεφωνικού κέντρου ή/και νοσοκομείου/ιατρικού κέντρου θα θεωρηθεί ως πλεονέκτημα.

•Γνώση σχετική με ιατρική ορολογία θα θεωρηθεί ως πλεονέκτημα.

Οι ενδιαφερόμενοι/ες όπως αποστείλουν συνοδευτική επιστολή και το βιογραφικό τους στο hr@infocreditspv.com, αναφέροντας τη θέση για την οποία γίνεται η αίτηση.

Infocredit SPV Limited, a company responsible for providing the Contact Centre Services for the Cyprus General Healthcare System (GHS), is interested to recruit persons for the position of Contact Centre Agents.

Appropriate candidates should be able to respond and manage in effective way customer issues, complaints and inquiries, keeping customer satisfaction at the core of every decision and behaviour.

Contact Centre Agent Job Duties:

•Respond to incoming contacts, both in Greek and English, in a professional and courteous manner.

•Take ownership of and resolution responsibility for contacts handled.

•Identify and escalate issues to supervisors and transfer contacts according to procedures for resolution.

•Manage and resolve customer queries and complaints using available resources.

•Manage large amounts of inbound and outbound calls in a timely manner.

•Follow communication “scripts” when handling different topics.

•Keep comprehensive records of all contacts in the Contact Centre database using applicable software.

•Perform other duties as assigned to them.

•Participate in training opportunities.

Contact Center Agent Qualifications and Skills:

•Secondary education is a prerequisite.

•Tertiary education will be considered a plus (bachelor’s degree, diploma). Preferably in the fields of: Business Administration / Communication / Marketing / Health Professions such as Nursing, etc.

•Superior listening, verbal, and written communication skills.

•Knowledge of customer service practices and principles.

•Excellent data entry and typing skills.

•Excellent command of both the Greek and English language.

•Ability to work under pressure.

•Experience in a call centre environment and/or a hospital/medical centre will be considered a plus.

•Knowledge related to medical terminology would be a plus.

If you are interested, please forward your cover letter and CV to hr@infocreditspv.com,  με τίτλο:”Contact Centre Agents – ANERGOSJOBS.COM”