AD 8 code

Elincou Diagnostics Ltd: Θέση Εργασίας

Elincou Diagnostics Ltd: Θέση Εργασίας – Λευκωσία

Διανομέας / Βοηθός Αποθήκης

Η Elincou Diagnostics Ltd, μια συνεχώς αναπτυσσόμενη εταιρεία με έδρα την Λευκωσία, δραστηριοποιείται στον τομέα της εμπορίας και διάθεσης ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού από το 1999 στα διάφορα Κλινικά Εργαστήρια και Νοσοκομεία ανά το Παγκύπριο.

Η εταιρεία μας αναζητεί για άμεση πρόσληψη δυναμικό άτομο για το τμήμα της Αποθήκης, με σκοπό να ενισχύσει την ομάδα της. Ο γρήγορος ρυθμός της αγοράς σε συνδυασμό με τον ανταγωνισμό και τις αλλαγές στον τομέα της Υγείας και της Τεχνολογίας, καθιστούν την θέση αυτή μια συναρπαστική ευκαιρία καριέρας.

Περιγραφή Θέσης:

Είναι υπεύθυνος για την παραλαβή εμπορευμάτων καθώς και για την έγκαιρη, αποτελεσματική και αποδοτική ετοιμασία και διανομή παραγγελιών συνεισφέροντας στην μέγιστη ικανοποίηση του πελάτη και στην αύξηση της αποδοτικότητας, αποτελεσματικότητας και επιτυχίας της εταιρείας.

Πιο συγκεκριμένα, το άτομο που θα προσληφθεί θα:

  • Προετοιμάζει τις παραγγελίες για διανομή σύμφωνα με τις οδηγίες του υπεύθυνου αποθήκης
  • Συσκευάζει κατάλληλα τα προϊόντα και τις τοποθετεί στο σημείο φόρτωσης.
  • Παραδίδει έγκαιρα, σύμφωνα με τις διαδικασίες της εταιρείας, τις παραγγελίες σε πελάτες.
  • Παραλαμβάνει εισπράξεις από τους πελάτες και τις παραδίδει στο Λογιστήριο.
  • Διαχειρίζεται τα εμπορεύματα σύμφωνα με τα πρότυπα της εταιρείας κατά την μεταφορά.
  • Ταξινομεί και τοποθετεί τα εμπορεύματα σε ράφια σύμφωνα με τα οργανωτικά πρότυπα του τμήματος και της εταιρείας.
  • Βοηθάει στην καταμέτρηση του φυσικού αποθέματος της αποθήκης.
  • Άλλα συναφή καθήκοντα με τις δραστηριότητες της αποθήκης.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Απολυτήριο Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης
  • Να είναι κάτοχος άδειας οδήγησης.
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ (Word, Excel, PowerPoint…κλπ.)
  • Καλή γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.
  • Οργανωτικές Ικανότητες
  • Ικανότητες προσανατολισμού και χρήσης συστημάτων GPS.
  • Πολύ καλές δεξιότητες διαχείρισης χρόνου
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και αποτελεσματικής λειτουργίας κάτω από πίεση
  • Ανάληψη πρωτοβουλίας
  • Υπευθυνότητα