AD 8 code

Αντωνιάδης Ηλεκτρονικά-Εκπαιδευτικά Λτδ: Θέση Εργασίας

Αντωνιάδης Ηλεκτρονικά-Εκπαιδευτικά Λτδ: Θέση Εργασίας – Λευκωσία

Πωλητής/Πωλήτρια Καταστήματος

Η εταιρεία Αντωνιάδης Ηλεκτρονικά-Εκπαιδευτικά Λτδ, η οποία δραστηριοποιείται από το 1985 και αποτελεί σήμερα Κέντρο Εκπαιδευτικού Υλικού και Ειδών Χειροτεχνίας, ζητά να προσλάβει πωλητή/τρια (38 ώρες εργασίας την εβδομάδα) για το κατάστημά της στα Λατσιά (Βιομηχανική Περιοχή).

Κύρια Καθήκοντα

  • Ομαλή λειτουργία του καταστήματος
  • Υποδοχή και εξυπηρέτηση πελατών
  • Αναγνώριση των αναγκών του πελάτη με στόχο την παρουσίαση των κατάλληλων λύσεων
  • Παρουσίαση των τεχνικών χαρακτηριστικών των προϊόντων στον πελάτη
  • Εξασφάλιση επάρκειας προϊόντων και αναλωσίμων, καθώς και προετοιμασία παραγγελιών και παραλαβή προϊόντων
  • Τοποθέτηση τιμών στα προϊόντα και συγύρισμα στα ράφια
  • Διατήρηση καθαριότητας και τάξης στους χώρους ευθύνης και εργασίας
  • Χειρισμός Η/Υ και χρήση ταμειακής μηχανής

Ο υποψήφιος για την θέση θα πρέπει να έχει γνώσεις ή να είναι σε θέση να αποκτήσει γνώσεις για προϊόντα Χειροτεχνίας και Κατασκευών καθώς και για Εκπαιδευτικά Προϊόντα Μαθηματικών, Φυσικών Επιστημών, Τεχνολογίας και άλλα.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τουλάχιστον 2 χρόνια προηγούμενη εμπειρία σε ανάλογη θέση λιανικών πωλήσεων
  • Γνώσεις στην τεχνική των πωλήσεων και διαδικασιών εξυπηρέτησης πελατών
  • Εμπειρία σε περιβάλλον λιανικής εξυπηρέτησης πελατών
  • Πολύ καλή γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Ικανότητα στην προώθηση και πώληση προϊόντων
  • Οργανωτικές, διαπροσωπικές & επικοινωνιακές ικανότητες
  • Ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα

Απολαβές

  • Η εταιρεία προσφέρει πακέτο αμοιβής σύμφωνα με την εμπειρία και τα προσόντα του υποψήφιου.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους στο: info@antoniadis.com.cy    με τίτλο:”ANERGOSJOBS.COM” μέχρι τις 20 Σεπτεμβρίου 2020.