AD 8 code

Dimco Ltd: Θέση Εργασίας

Dimco Ltd: Θέση Εργασίας – Πάφος

Αποθηκάριος / Διανομέας

Η DIMCO LTD, ιδρύθηκε στις 7 Ιουνίου 1966 με αρχικό αντικείμενο δραστηριότητας τις πωλήσεις ηλεκτρολογικού εξοπλισμού σε επαγγελματίες του κλάδου.

Το 1976 εισέρχεται στη βιομηχανία φωτισμού και σήμερα διατηρεί 5 Εκθεσιακούς Χώρους Φωτισμού, 5 Ηλεκτρολογικά καταστήματα / Wire Smart Electrical, Κεντρική Αποθήκη και Ηλεκτρονικό Κατάστημα.

Το 2012, δημιουργείται το Τμήμα Έργων LEVEL Architectural Lighting το οποίο έχει ως αποστολή την εξυπηρέτηση έργων υψηλού επιπέδου και προδιαγραφών υιοθετώντας και εφαρμόζοντας τις πιο σύγχρονες μεθόδους του κλάδου.

Από το 2022, το Τμήμα διαθέτει τον δικό του Εκθεσιακό Χώρο όπου εκθέτει εγνωσμένης αξίας αλλά και υψηλής ποιότητας brands.

Στα πλαίσια της ανάγκης για ενίσχυση της υφιστάμενης ομάδας, ζητείται για άμεση πρόσληψη Αποθηκάριο / Διανομέα για το ηλεκτρολογικό κατάστημα μας στην Πάφο.

Κύρια Καθήκοντα:

· Παραλαβή, εκφόρτωση και συγύρισμα των εμπορευμάτων στην αποθήκη

· Ετοιμασία παραγγελιών του καταστήματος για παράδοση στον πελάτη

· Εκτέλεση οδηγιών για την τακτοποίηση και καθαριότητα της αποθήκης

· Συμμετοχή στις διαδικασίες καταμέτρησης και απογραφής της αποθήκης

· Έλεγχος των επιστροφών (κατάστασης των προϊόντων και της συσκευασίας τους) πριν να τα παραλάβει

· Παράδοση παραγγελιών σε πελάτες με το όχημα της Εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα:

· Απόφοιτος Λυκείου ή Τεχνικής Σχολής

· Πολύ καλή γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας