AD 8 code

Ζητείται Λειτουργός Λογιστηρίου σε ασφαλιστική εταιρεία

Atlantic Insurance Co Public Ltd: Ζητείται Λειτουργός Λογιστηρίου – Λευκωσία

Κωδικός ΘέσηςAccounts

Απαραίτητα προσόντα:

  • Απολυτήριο Λυκείου με γενικό βαθμό 17 και άνω ή αντίστοιχο
  • Κάτοχος LCCI Intermediate / Higher
  • Ακαδημαϊκός τίτλος θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν
  • Προηγούμενη πείρα λογιστηρίου θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν
  • Καλή γνώση και πρακτική εμπειρία Microsoft Εxcel και Word
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας

Προσωπικά χαρακτηριστικά:

  • Εργατικότητα
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Ομαδικό πνεύμα και διάθεση συνεργασίας
  • Επικοινωνιακές ικανότητες και ευχάριστη προσωπικότητα
  • Δημιουργικότητα και ανάληψη πρωτοβουλίας

Καθήκοντα:

  • Καταχώρηση αποδείξεων είσπραξης
  • Καταχώρηση λογιστικών εγγραφών
  • Παρακολούθηση χρεωστών
  • Συμφιλίωση τραπεζών, προμηθευτών και λογαριασμών του γενικού καθολικού
  • Ετοιμασία επιστολών προς τράπεζες, πελάτες κ.λπ.
  • Διενέργεια λογιστικών ελέγχων

Προσφέρεται ελκυστικό πακέτο απολαβών αναλόγως προσόντων και πείρας, 13ος, 75% 14ος μισθός και Ταμείο Προνοίας.

Παρακαλούμε όπως αποστείλετε πλήρες βιογραφικό σημείωμα με τηλέφωνο επικοινωνίας στην ηλεκτρονική διεύθυνση hr@atlantic.com.cy (παρακαλούμε όπως αναγράψετε στον τίτλο του email τον κωδικό της θέσης: Accounts – anergosjobs.com”).