AD 8 code

Κυπριακή Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης: Θέση Εργασίας

Κυπριακή Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης: Θέση Εργασίας – Λευκωσία

Η Κυπριακή Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης, δέχεται αιτήσεις για τη θέση του Αναπληρωτή Διευθυντή.

Τα καθήκοντα της θέσης, καθορίζονται ως ακολούθως:

  • Σχεδιασμός, οργάνωση, διεύθυνση, συντονισμός και εύρυθμη λειτουργία της Ομοσπονδίας, σε συνεργασία με το Διευθυντή
  • Διασφάλιση της υλοποίησης των αποφάσεων του Δ.Σ. της ΚΟΚ
  • Προετοιμασία μεσοχρόνιου και μακροχρόνιου πλάνου ενεργειώνσε συνεργασία με το Διευθυντή
  • Αναπλήρωση του Διευθυντή της ΚΟΚ σε περίοδο που απουσιάζει ή που βρίσκεται σε άλλη υπηρεσία με οδηγίες του ΔΣ της Ομοσπονδίας
  • Προγραμματισμός και διαχείριση των εργασιών, σχετικά με τα πρωταθλήματα της ΚΟΚ, τα αναπτυξιακά προγράμματα και τις εθνικές ομάδες.
  • Καταρτισμός του προϋπολογισμού σε συνεργασία με το Δ.Σ. και είναι υπεύθυνος για την εφαρμογή του.
  • Δημιουργία και κατόπιν έγκρισης από το Δ.Σ. διαχείρισης του επιχειρησιακού πλάνου για προβολή, ανάπτυξη και ενδυνάμωση της καλαθόσφαιρας ως αθλητικού προϊόντος στην Κύπρο.
  • Δημιουργία και κατόπιν έγκρισης από το Δ.Σ. διαχείρισης των αναπτυξιακών προγραμμάτων και προγραμμάτων κοινωνικής ευθύνης της ΚΟΚ.
  • Διαχείριση και εποπτεία της επικοινωνίας μεταξύ της Γραμματείας της ΚΟΚ και του Δ.Σ., των Μελών των Σωματείων, των Ομοσπονδιών, των Συνεργατών κλπ.
  • Ενημέρωση ανά τακτά χρονικά διαστήματα του Δ.Σ. για τις ενέργειες/δραστηριότητες της Γραμματείας, μέσω της προκαθορισμένης διαδικασίας.
  • Διεξαγωγή της διοικητικής αλληλογραφίας για εσωτερική και εξωτερική επικοινωνία.
  • Έλεγχος της τήρησης των σωστών διαδικασιών της ΚΟΚ από μέρους της Γραμματείας σε θέματα όπως ετήσιος προϋπολογισμός, ετήσιος προγραμματισμός δραστηριοτήτων, κτλ.
  • Εκπροσώπηση τη ΚΟΚ σε συναντήσεις τόσο στο εσωτερικό όσο και στο εξωτερικό
  • Ανάληψη οποιωνδήποτε καθηκόντων που εμπίπτουν στις δραστηριότητες της Ομοσπονδίας ή και της συγκεκριμένης θέσης εργασίας.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πανεπιστημιακός Τίτλος Σπουδών στη Διοίκηση ή Αθλητική Διοίκηση ή άλλο συναφή κλάδο
  • Μεταπτυχιακός Τίτλος σε θέματα Διοίκησης Αθλητισμού ή Διοίκησης Επιχειρήσεων ή Οικονομικών ή άλλο συναφή κλάδο, θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Άριστη γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας. Γνώση άλλης γλώσσας θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • 5ετή τουλάχιστον εμπειρία σε διοικητική θέση
  • Εμπειρία σε διοικητική θέση αθλητισμού, θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν

Διάρκεια απασχόλησης:

  • Η απασχόληση θα είναι μέχρι τις 31.12.2025, η οποία δύναται να επεκταθεί κατόπιν συμφωνίας των δύο πλευρών.
  • Οι πρώτοι 6 (έξι) μήνες υπηρεσίας θεωρούνται ως δοκιμαστική περίοδος κατά την οποία η ΚΟΚ επιφυλάσσει πλήρως το δικαίωμα της να τερματίσει το συμβόλαιο κατά την απόλυτη κρίση της.

Απολαβές:

– Μισθός αναλόγως προσόντων και εμπειρίας

Οι αιτήσεις για τη θέση μαζί με βιογραφικό σημείωμα και cover letter, θα πρέπει να υποβληθούν μόνο μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείο στη διεύθυνση g.secretary@basketball.org.cy με τίτλο: “anergosjobs.com”  το αργότερο μέχρι τις 19 Ιουνίου 2023 στις 12.00. Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικότητας.