AD 8 code

Ζητείται Νοσηλευτής/ Νοσηλεύτρια

Medicquest Medical Diagnostic laboratory: Ζητείται Νοσηλευτής/ Νοσηλεύτρια – Λευκωσία

To χημείο Medicquest και η Δρ Χριστιάνα Χατζηδημητρίου επιθυμούν να προσλάβουν νοσηλευτή/νοσηλεύτρια για πλήρη και μόνιμη απασχόληση.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο νοσηλευτικής
  • Εγγραφή στο συμβούλιο νοσηλευτικής και μαιευτικής Κύπρου
  • Ισχύουσα άδεια εξάσκησης επαγγέλματος
  • Προηγούμενη εμπειρία στην πρωτοβάθμια φροντίδα
  • Γνώση λήψης αίματος από ενήλικες και παιδιά
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικής και ελληνικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπροσωπικές δεξιότητες μαζί με δυναμικές ικανότητες επίλυσης προβλημάτων και διαχείριση αρνητισμού.
  • Επαγγελματισμός και υπευθυνότητα

Καθήκοντα:

  • Υποδοχή και εξυπηρέτηση ασθενών
  • Λήψη και καταχώρηση ψηφιακά ιατρικού ιστορικού
  • Διεκπεραίωση ιατρικών παραπεμπτικών (ΓΕΣΥ)
  • Εκτέλεση γενικών νοσηλευτικών καθηκόντων – Βοηθός ιατρού
  • Λήψη και διαχείριση βιολογικών δειγμάτων – Αιμοληψία
  • Ικανότητα εφαρμογής διαδικασιών και τήρηση πρωτοκόλλων
  • Άμεση συνεργασία με το ιατρικό και παραϊατρικό προσωπικό στα πλαίσια φροντίδας του ασθενή

Πρόσθετα προσόντα που θα συνεκτιμηθούν:

  • Προϋπηρεσία πρωτοβάθμιας φροντίδας στο εξωτερικό
  • Δίπλωμα/πιστοποιητικό αιμοληψίας (phlebotomist)

Ωφελήματα:

  • Ικανοποιητικό πακέτο απολαβών
  • Φιλικό και ανθρωποκεντρικό περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρία σταδιοδρομίας σε ένα αναπτυσσόμενο ιατρικό κέντρο.

Οι ενδιαφερόμενοι/ες παρακαλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση mdl@medicquest.com.cy με τίτλο: “anergosjobs.com” .

Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε τηλεφωνικά στο 99916192.