AD 8 code

Ζητείται Φαρμακοποιός

Ιατρικό Κέντρο Πλάτωνας: Ζητείται Φαρμακοποιός – Λευκωσία

Το Ιατρικό Κέντρο Πλάτωνας, δέχεται αιτήσεις για πλήρωση θέσης Φαρμακοποιού για πλήρη απασχόληση.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πανεπιστημιακό δίπλωμα ή τίτλος ή ισότιμο προσόν στη Φαρμακευτική.
  • Εγγεγραμμένος Φαρμακοποιός στην Κύπρο.
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής γλώσσας.
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ.
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, οργανωτική και διοικητική ικανότητα, υπευθυνότητα, πρωτοβουλία και ευθυκρισία.
  • Προηγούμενη εμπειρία θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.

Καθήκοντα και ευθύνες:

  • Εκτελεί ιατρικές συνταγές στο φαρμακείο του νοσηλευτηρίου.
  • Προμηθεύει τα αναγκαία φάρμακα και φαρμακευτικό υλικό σε ασθενείς κατόπιν ιατρικής συνταγής.
  • Τηρεί τα αναγκαία βιβλία μεταξύ των οποίων οι καταγραφές φαρμάκων, το Βιβλίο Ναρκωτικών Φαρμάκων και Ψυχοτρόπων Ουσιών.
  • Κατασκευάζει φάρμακα ή/και ελέγχει την ποιότητα ή/και την τιμή των φαρμάκων.
  • Εκτελεί οποιαδήποτε άλλα καθήκοντα του ανατεθούν.

Προσφέρονται:

– Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών αναλόγως πείρας και προσόντων.

– Οργανωμένο και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας.

Επικοινωνία:

Οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση m.christodoulidou@pmc.cy

Για περισσότερες πληροφορίες : 22396212 – Μαρίνα Χριστοδουλίδου

Ο χειρισμός όλων των αιτήσεων θα πραγματοποιείται με απόλυτη εχεμύθεια.