AD 8 code

Ζητείται Λογιστής/ Λογίστρια

Leohome Constructions & Developers Ltd: Ζητείται Λογιστής/ Λογίστρια – Λάρνακα

Η εταιρεία Leohome Constructions & Developers επιθυμεί να προσλάβει έμπειρο/η Λογιστή/ Λογίστρια με έδρα της το Στρόβολο (Τσερίου 201 και Γωνία Σπύρου Κυπριανού) για πλήρη απασχόληση.

Το άτομο θα αναλάβει:

  • Τις εργασίες των λογιστικών εγγράφων στο λογιστικό σύστημα της εταιρείας
  • Την έκδοση τιμολογίων και αποδείξεων
  • Την παρακολούθηση των χρεωστών και πιστωτών
  • Την παρακολούθηση τραπεζικών λογαριασμών
  • Εισπράξεις – Πληρωμή λογαριασμών
  • Ετοιμασία και ηλεκτρονική υποβολή του ΦΠΑ,
  • Διεκπεραίωση εργασιών κοινωνικών ασφαλίσεων, φόρου εισοδήματος, κλπ.
  • Συμφιλίωση λογαριασμών τραπεζών, πελατών και προμηθευτών
  • Επικοινωνία με πελάτες και προμηθευτές σχετικά με τα υπόλοιπα λογαριασμών
  • Ετοιμασία μισθολογίου
  • Γενικά οποιαδήποτε άλλη εργασία αφορά τον τομέα του λογιστηρίου
  • Γενικά γραμματειακά καθήκοντα

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πολύ καλή γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών Microsoft office
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Ευχάριστη προσωπικότητα και ακεραιότητα χαρακτήρα
  • Ομαδική εργασία / συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρείας
  • Πολύ καλή γνώση λογιστικής
  • Προηγούμενη πείρα σε παρόμοια θέση

Απολαβές:

  • Μισθός αναλόγως προσόντων
  • 13ος μισθός

Οι ενδιαφερόμενοι/ες παρακαλούνται να αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα στο email: leonidas@leohome.com.cy με τίτλο: “ANERGOSJOBS.COM”