AD 8 code

Ζητείται Έμπειρος Λογιστής/ Λογίστρια

Mavromatis Employment Bureau ltd: Ζητείται Έμπειρος Λογιστής/ Λογίστρια – Λάρνακα

Η Mavromatis Employment Bureau ltd αναζητά για λογαριασμό πελάτη της – εργοστασιακή μονάδα συσκευασίας σαλατών- έμπειρο λογιστή για σταθερή εργασία στην περιοχή Αραδίππου στην Λάρνακα.

Αρμοδιότητες

  • Φέρει ευθύνη για την εύρυθμη και αποτελεσματική λειτουργία του λογιστηρίου.
  • Ετοιμάζει σωστά και έγκαιρα τους λογαριασμούς του λογιστηρίου.
  • Οργανώνει, κατευθύνει και ελέγχει το προσωπικό του λογιστηρίου και μεριμνά ώστε αυτό να αξιοποιείται σωστά.
  • Μεριμνά για την κατάρτιση του γραφειακού προσωπικού του λογιστηρίου ώστε αυτό να μπορεί να προσφέρει σωστά και αποτελεσματικά.
  • Μεριμνά ώστε η λογιστική εργασία του τμήματος να συμπληρώνετε έγκαιρα και σωστά.
  • Ετοιμάζει και υποβάλλει εισηγήσεις προς τον Οικονομικό Διευθυντή με σκοπό τη βελτίωση του λογιστικού συστήματος
  • Φέρει ευθύνη για την αρχειοθέτηση των δεδομένων και των εγγράφων του λογιστηρίου.
  • Μεριμνά ώστε να υπάρχουν ικανοποιητικές ποσότητες  ποιοτικών αναλώσιμων στο λογιστήριο.
  • Επικοινωνεί με συνεργάτες της Εταιρείας για θέματα λογιστηρίου.
  • Μεριμνά ώστε να τηρούνται οι διαδικασίες αγορών.
  • Μεριμνά για την  έγκαιρη αποπληρωμή των τιμολογίων της εταιρείας στη βάση των οδηγιών του Οικονομικού Διευθυντή
  • Συμβάλλει στην ετοιμασία εκθέσεων από το οικονομικό τμήμα και στηρίζει τις προσπάθειες του Οικονομικού Διευθυντή.
  • Στηρίζει το κατώτερο προσωπικό σε ότι αφορά την λειτουργία των διαφόρων προγραμμάτων πληροφορικής (user support).
  • Προετοιμάζει τις απαιτούμενες οικονομικές καταστάσεις και τις υποβάλλει στον Οικονομικό Διευθυντή.

Προσόντα

  • Πτυχίο στη λογιστική επιπέδου ΑΣΟΕ ή AAT στην λογιστική ή άλλο αντίστοιχο προσόν
  • Απαραίτητη η προηγούμενη εμπειρία σε ανάλογη θέση
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση λογιστικών πακέτων και συστημάτων πληροφορικής που είναι σχετικά με τη λογιστική:

Προσφέρουμε:

  • Ικανοποιητική Πακέτο Αποδοχών
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον

Οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι που διαθέτουν τα προαναφερόμενα προσόντα μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους alice.chomata@mavromatisservices.com, διευκρινίζοντας την θέση που τους ενδιαφέρει. Τονίζεται ότι όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.