AD 8 code

Elincou Diagnostics Ltd: Θέση Εργασίας

Elincou Diagnostics Ltd: Θέση Εργασίας – Λευκωσία

Η Elincou Diagnostics Ltd, μια συνεχώς αναπτυσσόμενη εταιρεία με έδρα την Λευκωσία, δραστηριοποιείται στον τομέα της εμπορίας και διάθεσης ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού από το 1999 στα διάφορα Κλινικά Εργαστήρια και Νοσοκομεία ανά το Παγκύπριο.

Η Elincou Diagnostics Ltd, αναζητεί δυναμικά άτομα για την πλήρωση κενής θέσης Λειτουργού Marketing και Πωλήσεων (Marketing & Sales Officer) με σκοπό να ενισχύσει την ομάδα της. Ο γρήγορος ρυθμός της αγοράς σε συνδυασμό με τον ανταγωνισμό και τις αλλαγές στον τομέα της Υγείας και της Τεχνολογίας, καθιστούν την θέση στο τμήμα Πωλήσεων της εταιρείας μας, μια συναρπαστική ευκαιρία καριέρας.

Λειτουργός Marketing και Πωλήσεων (Marketing & Sales Officer)

Περιγραφή Θέσης:

Ο υποψήφιος θα αναφέρεται στον Διευθυντή Μάρκετινγκ και Πωλήσεων και θα είναι υπεύθυνος για την αποτελεσματική προώθηση και πώληση των προϊόντων της εταιρείας, τη βέλτιστη ικανοποίηση του πελάτη και την μεγιστοποίηση των κερδών από την πώληση προϊόντων.

Πιο συγκεκριμένα, το άτομο που θα προσληφθεί θα:

  • Έχει την ευθύνη να πραγματοποιεί συναντήσεις με νέους ή/και πιθανούς πελάτες με σκοπό την παρουσίαση και προώθηση των προϊόντων της εταιρείας.
  • Διατηρεί και διευρύνει τις επαγγελματικές γνώσεις του με τη συμμετοχή του σε σεμινάρια, εργαστήρια και τη δημιουργία προσωπικών δικτύων (networking)
  • Μελετά και αναλύει τα στατιστικά στοιχεία των πωλήσεων του και προχωρά σε εισηγήσεις και ενέργειες. Διαχειρίζεται παράπονα, ερωτήματα και αιτήματα των πελατών.
  • Γνωρίζει τα προϊόντα και τις υπηρεσίες της εταιρείας και διενεργεί έρευνα αγοράς. Ενημερώνεται συνεχώς για τους ανταγωνιστές της εταιρείας.
  • Δημιουργεί και συντηρεί σχέσεις συνεργασίας με νέους και υφιστάμενους πελάτες με σκοπό την ανάπτυξη των πωλήσεων.
  • Δημιουργεί βραχυπρόθεσμα και μακροπρόθεσμα σχέδια ανάπτυξης εργασιών.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο ή/και Μεταπτυχιακό στη Διοίκηση Επιχειρήσεων, Μάρκετινγκ ή σε άλλο συναφή κλάδο.
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ (Word, Excel, PowerPoint, άλλων λογισμικών συστημάτων όπως ERP-..κλπ)
  • Πολύ καλή γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.
  • Πολύ καλή γνώση Μέσων Κοινωνικής Δικτύωσης (δημιουργία και διαχείριση των Εταιρικών λογαριασμών)
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπροσωπικές δεξιότητες .
  • Άριστες οργανωτικές ικανότητες.
  • Άριστες ικανότητες διαπραγμάτευσης.
  • Προσέγγιση με γνώμονα τον πελάτη.
  • Ικανότητες επίλυσης προβλημάτων με έμφαση στην επίτευξη αποτελεσμάτων και υλοποίησης στόχων.
  • Ευελιξία, προσαρμοστικότητα, καινοτομία.
  • Πάθος για μάθηση.
  • Να είναι κάτοχος άδειας οδήγησης.
  • Να μπορεί να ταξιδεύει εντός και εκτός χώρας.
  • 2 χρόνια εργασιακής εμπειρίας σε τομέα συναφή με τις δραστηριότητες της θέσης εργασίας.
  • Προσφέρεται πολύ ικανοποιητικό πακέτο απολαβών και ωφελημάτων αναλόγως προσόντων και πείρας.

Αποστολή βιογραφικών σημειωμάτων μέχρι 10/07/2020, στο hr@elincou.com.cy, σημειώνοντας στο θέμα ‘‘Λειτουργός Marketing και Πωλήσεων – ANERGOSJOBS.COM”

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.