AD 8 code

FCI Services Ltd: Θέση Εργασίας

FCI SERVICES LTD: Θέση Εργασίας – Λευκωσία

Λογιστής/ Λογίστρια

Αυτή τη στιγμή ψάχνουμε να προσλάβουμε έναν έμπειρο Λογιστή/τρια, για να ενταχθεί στην ομάδα Λογιστών που θα έχει την ευκαιρία να εργαστείτε σε ευρύ πεδίο με προοπτικές.

Καθήκοντα:

  • Τήρηση Λογιστικών Βιβλίων για τοπικές και διεθνής εταιρείες
  • Έλεγχος και συμφιλίωση τραπεζών / χρεωστών / πιστωτών
  • Προετοιμασία για υπολογισμό ΦΠΑ
  • Ετοιμασία και υποβολή VIES
  • Συνεργασία με τους Ελεγκτές
  • Επικοινωνία και εξυπηρέτηση πελατών.

Προσόντα:

  • Πτυχίο Λογιστικής, Οικονομικών, Οικονομικών ή άλλου συναφούς τομέα ή/και LCCI Level 3 Higher (Accounting)
  • Τουλάχιστο 2 χρόνια επαγγελματική εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Η ευχέρεια στην προφορική και γραπτή ελληνική και αγγλική γλώσσα είναι απαραίτητη
  • Ισχυρές δεξιότητες Excel, Word και PowerPoint (MS Office) και Λογισμικών Προγραμμάτων

Δεξιότητες και χαρακτηριστικά για την επιτυχία:

  • Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας, τόσο προφορικές όσο και γραπτές
  • Ισχυρές δεξιότητες ομαδικής εργασίας, με δυνατότητα δημιουργίας αποτελεσματικών σχέσεων σε όλα τα επίπεδα
  • Εξαιρετικές δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων και η ικανότητα να δοθεί προτεραιότητα στη μετατόπιση του φόρτου εργασίας σε έναν ταχέως μεταβαλλόμενο κλάδο
  • Δυνατότητα πολλαπλών εργασιών μεταξύ έργων και υψηλών επιδόσεων σε ένα απαιτητικό εργασιακό περιβάλλον

Εάν πληρείτε τα παραπάνω κριτήρια, επικοινωνήστε μαζί μας το συντομότερο δυνατό.

Ενταχθείτε στην ομάδα μας για την δημιουργία ενός καλύτερου κόσμου εργασίας!

Στείλτε μας τώρα το βιογραφικό σας info@fciservices.com.cy . Δηλώστε τον αριθμό Θέσης: “2283 – anergosjobs.com”.