AD 8 code

Ζητείται Λογιστής/ Λογίστρια

Apokryfo Traditional Guesthouse: Ζητείται Ζητείται Λογιστής/ Λογίστρια – Λεμεσός

Ζητείται Λογιστής/τρια σε ‘Όμιλο Εταιριών (2 εταιρείες) με έδρα το γραφείο στην Λεμεσό, για μόνιμη – πλήρη απασχόληση, για την διαχείριση λογιστηρίου αρχιτεκτονικού γραφείου και μικρής ξενοδοχειακής μονάδας (στο λογιστήριο εργάζεται ακόμη 1 άτομο)

Καθήκοντα:

  • Καταχώρηση λογιστικών εγγράφων στο λογισμικό πρόγραμμα της εταιρίας
  • Έλεγχος και ετοιμασία τιμολογίων και εισπράξεων.
  • Έλεγχος και συμφιλίωση λογαριασμών, τραπεζικών λογαριασμών, ταμείου (Petty cash), Πιστωτών & Χρεωστών
  • Προετοιμασία και έλεγχος δηλώσεων ΦΠΑ και άλλων συναφών υποχρεώσεων.
  • Έλεγχος και ανανέωση αδειών κυκλοφορίας εταιρικών αυτοκινήτων, ασφαλειών, αδειών λειτουργίας κλπ.
  • Ετοιμασία καταστάσεων και αναφορών για ετήσια Αudit
  • Μηνιαία έλεγχοι και συνεργασία με ελεγκτικό γραφείο
  • Γενική διεκπεραίωση άλλων καθημερινών εργασιών του λογιστηρίου

Προσόντα:

  • Πτυχίο Πανεπιστημίου ή κάτοχος Διπλώματος Λογιστικής / ΑCA / ACCΑ / LCCI
  • Πολύ καλή γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση Η / Υ ιδιαίτερα προγράμματα Microsoft Word and Excel