Ίδρυμα Έρευνας και Καινοτομίας: Θέση με αρχικό μισθό €1.402 (24 μήνες)

Ίδρυμα Έρευνας και Καινοτομίας: Θέση με αρχικό μισθό €1.402 (24 μήνες) – Λευκωσία

Βοηθός Λογιστικός/ή Λειτουργός (01/RIF2024) με σύμβαση ορισμένου χρόνου, συνολικής διάρκειας είκοσι τεσσάρων (24) μηνών – Τμήμα Οικονομικών Υπηρεσιών, Πληροφορικής και Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων

Αρμοδιότητες

  • Βοηθά στην τήρηση και παρουσίαση όλων των Λογιστικών βιβλίων ή/και άλλων λογιστικών καταστάσεων και λογαριασμών.
  • Βοηθά στην εκτέλεση λογιστικών καθηκόντων, συμπεριλαμβανομένης της γραφειακής εργασίας και διεξάγει τη συνεπαγόμενη αλληλογραφία, σύμφωνα με τις οδηγίες που λαμβάνει.
  • Βοηθά στην ετοιμασία εγγράφων προσφορών του Ιδρύματος.
  • Εκδίδει εντάλματα πληρωμής και επιταγές.
  • Συμβάλλει στον οικονομικό έλεγχο των υπό υλοποίηση ερευνητικών σχεδίων και υποβάλλει σχετικές εκθέσεις.
  • Εκτελεί οποιαδήποτε άλλα καθήκοντα του/της ανατεθούν από τον/την Γενικό Διευθυντή/ντρια.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απολυτήριο αναγνωρισμένης Σχολής Μέσης Εκπαίδευσης.
  • Επιτυχία στην εξέταση L.C.C.I. Accounting Higher Level ή κατοχή τίτλου CAT (Certified Accounting Technician), ή κατοχή τίτλου AAT (Association of Accounting Technicians) ή κατοχή διπλώματος Λογιστικής.
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής γλώσσας.
  • Πολύ καλή γνώση MS Office και πολύ καλός χειρισμός του διαδικτύου.
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια, πρωτοβουλία, υπευθυνότητα, οργάνωση, προσαρμοστικότητα σε δυναμικό περιβάλλον, ευθυκρισία και ικανότητα αποτελεσματικής συνεργασίας και επικοινωνίας.
  • Πείρα σχετική με τα καθήκοντα της θέσης θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν.

Η τελευταία μέρα υποβολής αιτήσεων είναι η Παρασκευή, 29 Μαρτίου 2024.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΕΔΩ

Post expires at 8:54am on Saturday March 30th, 2024