AD 8 code
Latest Jobs

Ζητείται Γραμματέας

ΓΕΩΡΓΙΟΣ Κ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ Δ.Ε.Π.Ε: Ζητείται Γραμματέας – Λάρνακα

Η Δικηγορική Εταιρεία ΓΕΩΡΓΙΟΣ Κ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ Δ.Ε.Π.Ε με έδρα τη Λάρνακα επιθυμεί να προσλάβει γραμματέα για πλήρη απασχόληση (Δευτέρα – Παρασκευή από τις 8.00π.μ – 1:00 μ.μ και από τις 3:00 μ.μ – 6:00 μ.μ.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Τίτλος ή πτυχίο κολλεγίου ή άλλης αντίστοιχης σχολής γραμματειακών σπουδών.
  • Δυνατότητα χρήσης ηλεκτρονικών συστημάτων καταχώρησης εγγράφων και λογισμικού για τη διαχείριση δικαστικών υποθέσεων (I-Justice, Zygos).
  • Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας (στον προφορικό και στον γραπτό λόγο).
  • Πολύ καλή γνώση και χρήση Ηλεκτρονικού Υπολογιστή και των προγραμμάτων MC Office (Word, Excel, Outlook).
  • Πρόσχαρος χαρακτήρας με οργανωτικές ικανότητες και δυνατότητα εργασίας υπό πίεση.
  • Ακεραιότητα, υπευθυνότητα και επαγγελματισμός.
  • Απαραίτητη προηγούμενη εμπειρία σε Δικηγορικό Γραφείο τουλάχιστον ενός έτους.

Βασικά καθήκοντα:

  • Ετοιμασία και διενέργεια ηλεκτρονικών καταχωρήσεων στο i-justice.
  • Καταχώρηση, ενημέρωση και διαχείριση δικαστηριακών υποθέσεων μέσω του προγράμματος Zygos.
  • Παρακολούθηση και ενημέρωση του ημερολογίου δικαστικών υποθέσεων και συντονισμός με δικηγόρους και επιδότες.
  • Παροχή γραμματειακής και διοικητικής υποστήριξης
  • Διαχείριση και οργάνωση φακέλων και αρχείου δικαστηριακών υποθέσεων.
  • Συντονισμός δραστηριοτήτων και λειτουργιών γραφείου.
  • Διαχείριση τηλεφωνικών κλήσεων και αλληλογραφίας (email, επιστολές κλπ. )
  • Διευθέτηση ραντεβού με πελάτες.
  • Σύνταξη, δακτυλογράφηση εγγράφων και εντύπων.
  • Εκτύπωση, σάρωση, οργάνωση, αρχειοθέτηση και διανομή εγγράφων
  • Εξωτερικές εργασίες (αποστολή/παραλαβή εγγράφων από Ταχυδρομείο, Κτηματολόγιο κλπ.)

Μισθός αναλόγως προσόντων και πείρας.

Για εκδήλωση ενδιαφέροντος και αποστολή βιογραφικών παρακαλούμε όπως αποτείνεστε στην ηλεκτρονική διεύθυνση pantelitsa@georgioullc.com  με θέμα “Θέση Γραμματέα – anergosjobs.com” . Τηλ. 24659444

  • Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν αυστηρής εχεμύθειας. Η εταιρεία θα επικοινωνήσει μόνο με τα άτομα τα οποία θα έχουν προεπιλεγεί για συνέντευξη για την ως άνω θέση. Τελευταία ημερομηνία υποβολής βιογραφικών ορίζεται η 29η Μαρτίου 2024.

Post expires at 9:20am on Saturday March 30th, 2024