AD 8 code

Ζητείται Γραμματέας

Δ. Δημητρίου και Συνεργάτες Δ.Ε.Π.Ε.: Ζητείται Γραμματέας – Λευκωσία

Το Δικηγορικό Γραφείο Δ. Δημητρίου και Συνεργάτες Δ.Ε.Π.Ε., με έδρα τη Λευκωσία, δέχεται αιτήσεις για πρόσληψη Γραμματέα για πλήρη απασχόληση (Δευτέρα – Πέμπτη από τις 8:00π.μ – 1:00 μ.μ και από τις 1:30 μ.μ – 5:00 μ.μ. και Παρασκευή από τις 8.00π.μ – 2:00 μ.μ.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Άριστη γνώση χρήσης προγραμμάτων Microsoft Οffice (Word, Excel). Προηγούμενη εμπειρία στη χρήση του προγράμματος «Ζυγός» θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής γλώσσας  (στον προφορικό και στον γραπτό λόγο).
  • Οργανωτική ικανότητα, ικανότητα να εργάζεται υπό πίεση, προσοχή στις λεπτομέρειες και τήρηση χρονοδιαγραμμάτων.
  • Επικοινωνιακή δεξιότητα, ευγένεια, υπευθυνότητα, προθυμία, εχεμύθεια και επαγγελματισμός.
  • Προηγούμενη εμπειρία σε δικηγορικό γραφείο ή σε πάροχο εταιρικών ή λογιστικών υπηρεσιών θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν.

Βασικά Καθήκοντα:

  • Γενική γραμματειακή υποστήριξη: Διαχείριση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και τηλεφωνικών κλήσεων, Αρχειοθέτηση, Ενημέρωση ημερολογίου και συστημάτων, Διευθέτηση συναντήσεων, και οποιεσδήποτε άλλες εργασίες ανατεθούν όπου παραστεί ανάγκη)
  • Παρακολούθηση και ενημέρωση του ημερολογίου, συντονισμός και επικοινωνία με δικηγόρους και άλλους συνεργάτες, επιδότες, Έφορο Εταιρειών και Πρωτοκολλητείο Δικαστηρίων ή άλλη Αρχή ή Υπηρεσία όπου χρειάζεται.
  • Εξωτερικές εργασίες όπως αποστολή/παραλαβή εγγράφων (από Ταχυδρομείο, Κτηματολόγιο, Δημόσιες Υπηρεσίες κλπ.)
  • Σύνταξη ηλεκτρονικών μηνυμάτων, επιστολών και άλλων εταιρικών ή δικηγορικών εγγράφων.

Μισθός: Αναλόγως προσόντων και εμπειρίας.

Οι υποψήφιοι/ες που ενδιαφέρονται για τη πιο πάνω θέση παρακαλούνται να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση dimitris@mcmillanwoodslegal.com.cy με την ένδειξη: «Θέση Γραμματέα – anergosjobs.com».

Post expires at 8:33pm on Friday April 5th, 2024