AD 8 code

Ζητείται Γραμματέας

Μ. Ξ. Ιωάννου και Συνεργάτες: Ζητείται Γραμματέας – Λευκωσία

Το Δικηγορικό Γραφείο Μ. Ξ. Ιωάννου και Συνεργάτες, δέχεται αιτήσεις για πρόσληψη Γραμματέα Δικηγορικού Γραφείου για τα γραφεία του στη Λευκωσία.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Καλή γνώση χρήσης ηλεκτρονικών υπολογιστών (Word, Excel, Microsoft office κτλ). Η χρήση του προγράμματος «Ζυγός» και το «i-justice» θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • Τίτλος ή πτυχίο κολλεγίου για γραμματειακές σπουδές.(θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν)
  • Οργανωτική ικανότητα, ικανότητα να εργάζεται υπό πίεση, προσοχή στις λεπτομέρειες και τήρηση χρονοδιαγραμμάτων.
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής αλλά και της Αγγλικής γλώσσας.
  • Επικοινωνιακή δεξιότητα, ευγένεια, υπευθυνότητα και προθυμία.
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια και επαγγελματισμός.
  • Εμπειρία σε δικηγορικό γραφείο θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν.

Καθήκοντα:

  • Γενική γραμματειακή υποστήριξη.

(Διαχείριση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, Διαχείριση γραφικής ύλης και άλλων αναλώσιμων, Διευθέτηση συναντήσεων και γενικά προγραμματισμός γραφείου και οποιεσδήποτε άλλες εργασίες της ανατεθούν όπου παραστεί ανάγκη για διεκπεραίωση τους.)

  • Παρακολούθηση και ενημέρωση του ημερολογίου δικαστικών υποθέσεων, συντονισμός με δικηγόρους, επιδότες και Πρωτοκολλητείο Δικαστηρίων όπου χρειάζεται.
  • Λήψη τηλεφωνημάτων και μηνυμάτων.
  • Αρχειοθέτηση υποθέσεων γραφείου.
  • Δακτυλογράφηση επιστολών, δικογράφων και ηλεκτρονικών μηνυμάτων.

Μισθός αναλόγως προσόντων και εμπειρίας.

Οι υποψήφιοι/ες που ενδιαφέρονται για τη πιο πάνω θέση παρακαλούνται να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση mailbox@ioanlaw.com.cy, είτε μέσω τηλεομοιότυπου 22770146, με την ένδειξη: «Θέση Γραμματέα Δικηγορικού Γραφείου – anergosjobs.com».

Τηλέφωνο Επικοινωνίας: 22780240   Fax: 22770146

Οι αιτήσεις θα τύχουν πλήρους εμπιστευτικότητας.

Post expires at 9:05pm on Wednesday March 27th, 2024