AD 8 code

Ζητείται Προσωπικό Λογιστηρίου (μισθός μέχρι €1.300)

Metro Foods Trading Ltd: Ζητείται Προσωπικό Λογιστηρίου – Αμμόχωστος

METRO FOODS TRADING LTD, ιδιοκτήτες και διαχειριστές των Υπεραγορών Τροφίμων ΜΕΤRΟ, με μοντέρνο αλλά πάντοτε προσγειωμένο προφίλ καιμε σεβασμό προς τους πελάτες τους, συνεχίζουν ακάθεκτα να προσφέρουν, να βελτιώνονται, να εξελίσσονται. Ο πελάτης, ο συνεργάτης, ο συνάδελφος. Η αλυσίδα υπεραγορών μας εφαρμόζει πάντα υψηλά μέτρα υγιεινής κι ασφάλειας, χρησιμοποιώντας τα πιο πρόσφατα τεχνολογικά μέσα, εκσυγχρονίζοντας τις εγκαταστάσεις μας και καταρτίζοντας ανελλιπώς το προσωπικό μας.Αυτές είναι οι κυπριακές υπεραγορές ΜΕΤRΟ και αυτή η φιλοσοφία μας. Γιατί…στα METRO μετρά ο άνθρωπος!

Στα πλαίσια της συνεχούς αναβάθμισης και ανάπτυξης της εταιρείας μας, ψάχνουμε πάντοτε τους καλύτερους συναδέλφους που θα στελεχώσουν τις ομάδες μας.

Η METRO FOODS TRADING LTD επιθυμεί να προσλάβει Προσωπικό Λογιστηρίου, στην Υπερογορά Παραλιμνίου.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Απόφοιτος(η) Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στον κλάδο Γραμματειακών Σπουδών ή, Accounting ή Certified Secretaries Management Assistants, ή Marketing ή Business Administration η άλλο συναφή κλάδο σπουδών.
  • Προηγούμενη πείρα τουλάχιστον 3 χρόνων σε καθήκοντα Λογιστηρίου.
  • Άριστη επικοινωνία στον προφορικό και γραπτό λόγο (Ελληνική και Αγγλική Γλώσσα).
  • Πολύ καλή ικανότητα στην δημιουργία και διατήρηση συστήματος Αρχειοθέτησης Εγγράφων.
  • Πολύ καλή Ικανότητα στην χρήση Ηλεκτρονικών Προγραμμάτων λογιστικής και στη χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών (MS Office Automation).
  • Υπευθυνότητα, Αξιοπιστία, Εχεμύθεια.
  • Ικανότητα στην ιεράρχηση προτεραιοτήτων, στον προγραμματισμό και την τήρηση χρονικών πλαισίων.
  • Ενδιαφέρον και προσοχή στην λεπτομέρεια.
  • Ικανότητα στην επίλυση προβλημάτων και λήψη ορθών πρωτοβουλιών.
  • Σεβασμός της Ποικιλομορφίας και Διαφορετικότητας.

Βασικές Αρμοδιότητες και Καθήκοντα:

  • Οργανώνει και συντονίζει τις λογιστικές/γραμματειακές εργασίες του Τμήματος Λογιστηρίου της Υπεραγοράς.
  • Ελέγχει την ορθότητα των εισπράξεων των ταμιών με τις πωλήσεις της Υπεραγοράς και ενημερώνει αναλόγως την Διεύθυνση της Υπεραγοράς
  • Ελέγχει και διεκπεραιώνει τις ανάλογες λογιστικές πράξεις και πληρωμές των καθημερινών λειτουργικών εξόδων της υπεραγοράς.
  • Διατηρεί πλήρως ενημερωμένα τα οποιαδήποτε λογιστικά βιβλία ή και αρχεία του Τμήματος, σύμφωνα με την Εταιρική Πολιτική και τα σχετικά πρωτόκολλα και χρονοδιαγράμματα.
  • Διενεργεί εργασίες ή και ελέγχους που αφορούν το ηλεκτρονικό σύστημα καταγραφής ωρών εργασίας του προσωπικού (Time and Attendance).
  • Διενεργεί την μηνιαία ετοιμασία του Payroll σε συνεννόηση με το Τμήμα Διοίκησης Ανθρώπινου Δυναμικού και την Διεύθυνση της Υπεραγοράς στην οποία εργάζεται.
  • Συνεργάζεται με τοπικές κρατικές υπηρεσίες όπως το Γραφείο Εργασίας, Υπηρεσία κοινωνικών Ασφαλίσεων, τραπεζικά ιδρύματα, ελεγκτικές υπηρεσίες κ.τ.λ.

Τι Προσφέρουμε:

  • Μισθός μέχρι €1300, αναλόγως πείρας και ικανοτήτων .
  • 13ος Μισθός.
  • 21 εργάσιμες ημέρες πληρωμένες άδειες
  • Πενθήμερη Εργασία.
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον.

Εάν ενδιαφέρεσαι να γίνεις μέλος της ομάδας μας, στείλε το βιογραφικό σου στο hr@metro.com.cy με τίτλο: “anergosjobs.com”  ή επικοινώνησε τηλεφωνικώς με το τμήμα Διοίκησης Ανθρώπινου Δυναμικού στο τηλέφωνο: 24650289

Post expires at 9:32pm on Tuesday March 26th, 2024