AD 8 code

Ζητείται Πολιτικός Μηχανικός

J&A Philippou architects engineers LLC: Ζητείται Πολιτικός Μηχανικός – Civil / Structural Engineer – Λευκωσία

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, Πτυχίο Πολιτικού Μηχανικού
  • Δεξιότητες χειρισμού λογισμικών στατικής ανάλυσης κατά προτίμηση το STAAD.Pro και διαστασιολόγησης κατασκευών και σχεδιαστικών λογισμικών (AUTOCAD)
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία και εξειδίκευση στον στατικό σχεδιασμό 5 -7 ετών
  • Εγγεγραμμένο μέλος του ΕΤΕΚ
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση Microsoft Office
  • Εξοικείωση με τις κανονιστικές διατάξεις των Ευρωκώδικων .
  • Οργανωτικές, συντονιστικές, διαχειριστικές και επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Αποτελεσματική διαχείριση χρόνου και τήρηση χρονοδιαγραμμάτων.

Επιπρόσθετα / προαιρετικά προσόντα:

  • Μεταπτυχιακός τίτλος με εξειδίκευση στην αντισεισμική ή στη δομοστατική μηχανική ή στις μεταλλικές κατασκευές
  • Γνώσεις Revit /BIM

Καθήκοντα:

  • Εκπόνηση μελετών δομικού σχεδιασμού κτηριακών και άλλων έργων.
  • Ετοιμασία κατασκευαστικών σχεδίων
  • Επίβλεψη της ανέγερσης κτηριακών και άλλων έργων
  • Διαχείριση προσφορών
  • Επικοινωνία, συντονισμός και συναντήσεις με συνεργάτες και πελάτες

Αιτήσεις μαζί με βιογραφικό σημείωμα παρακαλούμε να αποστέλλονται στην ηλεκτρονική διεύθυνση hr@japhilippou.com με τίτλο: “anergosjobs.com”

Θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Οι απολαβές θα καθοριστούν αναλόγως προσόντων και εμπειρίας.

Post expires at 6:20pm on Wednesday February 28th, 2024