AD 8 code

Ζητείται Λειτουργός Λογιστηρίου

Handy’s Security Systems Ltd: Ζητείται Λειτουργός Λογιστηρίου – Λευκωσία

Κενή θέση εργασίας!

  • Λειτουργός Λογιστηρίου
  • Λευκωσία

Η Handy’s Security Systems Ltd είναι μια εταιρεία με πέραν των 20 χρόνων στην παροχή προϊόντων και υπηρεσιών συστημάτων ασφαλείας.

Γιατί να επιλέξω τη Handy’s Security Systems Ltd;

H Handy’s Security Systems πορεύεται με 4 βασικές αρχές τόσο για τους πελάτες όσο και για το προσωπικό της:

  • Σεβασμός
  • Ειλικρίνεια
  • Αμεσότητα
  • Ομαδικότητα

Στη Handy’s Security Systems Ltd:

  • Επικρατεί ένα ευχάριστο, οικείο, ομαδικό, υποστηρικτικό και φιλικό περιβάλλον εργασίας.
  • Υπάρχει σεβασμός στον υπάλληλο και αντιμετώπισή του ως Άνθρωπο.
  • Υπάρχει συνεχής προσπάθεια βελτιστοποίησης των διαδικασιών με σκοπό να διασφαλιστεί ότι η δουλειά θα έρχεται εις πέρας εύκολα και αποδοτικά.
  • Υπάρχει κατανόηση τόσο σε προσωπικό όσο και σε επαγγελματικό επίπεδο
  • Υπάρχουν ευκαιρίες ανάπτυξης επαγγελματικά και οικονομικά
  • Επενδύουμε στην εκπαίδευση του προσωπικού για την προσωπική και επαγγελματική του ανάπτυξη
  • Παρέχουμε ελκυστικό πακέτο ωφελημάτων

Η Handy’s Security Systems Ltd μεγαλώνει, επιθυμεί να αυξάνει το προσωπικό τους με την πρόσληψη Λειτουργού Λογιστηρίου για την επαρχία Λευκωσίας.

Καθήκοντα:

  • Προετοιμασία όλων των οικονομικών λογιστικών αρμοδιοτήτων
  • Διασφάλιση τήρησης ορθών λογιστικών βιβλίων σύμφωνα με την Κυπριακή νομοθεσία.
  • Τήρηση General Ledger.
  • Προετοιμασία περιοδικών λογαριασμών.
  • «Ταχεία αντίδραση» για ad hoc αιτήματα από τον Chief Accountant και παροχή ανάλυσης «κατ’ απαίτηση» των αποτελεσμάτων.
  • Ετοιμασία ετήσιων οικονομικών καταστάσεων σύμφωνα με τα Διεθνή Λογιστικά Πρότυπα και τη Νομοθεσία των Κυπριακών Εταιρειών.
  • Σύνταξη και υποβολή προσωρινής φορολογικής δήλωσης.
  • Επικοινωνία με ελεγκτές και διευκόλυνση του ελέγχου για τις κατανεμημένες εταιρείες.
  • Σύνταξη εκθέσεων σύμφωνα με τον Chief Accountant.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Δίπλωμα/Πτυχίο σε τομείς Λογιστικής/Χρηματοοικονομικής ή σχετικού τομέα.