AD 8 code

Ζητείται Υπεύθυνος/η Πληροφορικής

E.Neophytou Trading Co Ltd: Ζητείται Υπεύθυνος/η Πληροφορικής – Λευκωσία

Η εταιρεία E.Neophytou Trading Co Ltd, η μεγαλύτερη εταιρεία ξηρών καρπών και αποξηραμένων φρούτων στην Κύπρο, ζητά να προσλάβει υπεύθυνο πληροφορικής, με έδρα τη βιομηχανική περιοχή Ιδαλίου στη Λευκωσία.

Προδιαγραφές και καθήκοντα θέσης

  • Διαχείριση, παρακολούθηση και υποστήριξη του δικτύου πληροφορικής, καθώς και διατήρηση και έλεγχος όλου του εξοπλισμού πληροφορικής συμπεριλαμβανομένου των servers, firewals, handhelds, προσωπικών ηλεκτρονικών υπολογιστών, φωτοτυπικών και εκτυπωτικών μηχανημάτων, κλπ., με σκοπό την απρόσκοπτη λειτουργία του οργανισμού, όπως επίσης και την διασφάλιση ύπαρξης Disaster Recovery Plan
  • Παροχή άμεσης τεχνικής υποστήριξης σε όλους τους χρήστες (προσωπικοί υπολογιστές, handheld terminals, φωτοτυπικά και εκτυπωτικά μηχανήματα)
  • Τήρηση πολιτικών και εφαρμογή διαδικασιών προς εξασφάλιση της ασφάλειας των συστημάτων πληροφορικής και τεχνολογίας για διασφάλιση των δεδομένων και πληροφοριών
  • Συνεχής παρακολούθηση και συχνές αναβαθμίσεις των συστημάτων, σύμφωνα με τα κριτήρια και τις προδιαγραφές τους
  • Αναλύσεις δεδομένων και σύνταξη αναφορών
  • Επικοινωνία με εξωτερικούς συνεργάτες πληροφορικής για επίλυση προβλημάτων αλλά και ανάπτυξη των προγραμμάτων σύμφωνα με τις ανάγκες των χρηστών
  • Πρωτοβουλίες για ψηφιακή αναβάθμιση της Εταιρείας και εκπαίδευση χρηστών στα διάφορα λειτουργικά συστήματα
  • Άλλες συναφείς εργασίες

Προφίλ Υποψηφίου

  • Κάτοχος πτυχίου τριτοβάθμιας εκπαίδευσης στη Διαχείριση Συστημάτων Πληροφορικής ή άλλο συναφή κλάδο
  • Γνώσεις Cloud VMWare
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε συναφή εργασία
  • Άριστες διαπροσωπικές σχέσεις και ικανότητα χειρισμού προβλημάτων
  • Άριστες ικανότητες προσωπικού προγραμματισμού και προγραμματισμού έργων
  • Μεθοδική και αναλυτική προσέγγιση προβλημάτων
  • Επικέντρωση στην εξυπηρέτηση του «πελάτη»
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Απαραίτητες γνώσεις διαχείρισης office 365
  • Γνώσεις σε συστήματα SAP R3 ERP, SQL, ΒΙ (Targit Business intelligence), MSales (Κινητής Τιμολόγηση), Frotcom (Σύστημα τηλεματικής) θα θεωρηθούν επιπρόσθετα προσόντα

Προσφέρεται ανταγωνιστικό πακέτο απολαβών με ευκαιρίες ανέλιξης.

Τα ενδιαφερόμενα άτομα παρακαλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα, σημειώνοντας τον κωδικό της θέσης, είτε ταχυδρομικώς είτε στην ηλεκτρονική διεύθυνση, όπως πιο κάτω, το αργότερο μέχρι τις 31 Ιανουαρίου 2024:

Τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού

E. Neophytou Trading Co Ltd

Τρικώμου 5, Βιομ. Περιοχή Ιδαλίου, Τ.Κ. 2540, Λευκωσία

Τηλ.: 22433685 Email: hr@serano.com.cy με τίτλο: “anergosjobs.com”

Website: www.serano.com.cy

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.

Θα ειδοποιηθούν μόνο τα άτομα που θα επιλεγούν για προσωπική συνέντευξη.