AD 8 code

Ζητείται Γραμματέας

Δικηγορικό Γραφείο ΕΛΕΝΑ ΜΥΡΙΑΝΘΟΥΣ: Ζητείται Γραμματέας – Λευκωσία

Το Δικηγορικό Γραφείο ΕΛΕΝΑ ΜΥΡΙΑΝΘΟΥΣ ζητά Γραμματέα για το γραφείο στην Λευκωσία.

Προσόντα

      Ι. Δυνατότητα χρήσης ηλεκτρονικών συστημάτων καταχώρησης εγγράφων για τη διαχείριση δικαστικών υποθέσεων i-justice και Zygos.

ΙΙ. Άριστη γνώση της Ελληνικής και καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας.

ΙΙΙ. Άριστη γνώση και χρήση Ηλεκτρονικού Υπολογιστή, συμπεριλαμβανομένων των προγραμμάτων Word, Excel κ.α.

ΙΙΙΙ. Ευχάριστη προσωπικότητα και ομαδικό πνεύμα εργασίας.

ΙV. Οργανωτικές ικανότητες, ευφράδεια λόγου, ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια, επαγγελματισμός.

IVI. Προηγούμενη εμπειρία σε αντίστοιχη θέση 1-2 χρόνια.

Καθήκοντα:

  • Ετοιμασία και διενέργεια ηλεκτρονικών καταχωρήσεων στο i-justice.
  • Καταχώρηση, ενημέρωση και διαχείριση δικαστηριακών υποθέσεων μέσω του προγράμματος Zygos.
  • Παρακολούθηση και ενημέρωση του ημερολογίου δικαστικών υποθέσεων, συντονισμός με δικηγόρους, επιδότες και πρωτοκολητεία Δικαστηρίων όπου χρειάζεται.
  • Διαχείριση φακέλων και αρχείου δικαστηριακών υποθέσεων.
  • Αρχειοθέτηση εγγράφων.
  • Διαχείριση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail).
  • Παροχή υποστήριξης σε σχέση με την προετοιμασία δικαστηριακών εγγράφων και εντύπων.

Μισθός και συναφή ωφελήματα:

 Προσφέρονται αποδοχές αναλόγως πείρας και προσόντων, συμπεριλαμβανομένου 13ου μισθού, 21 μέρες ετήσια άδεια, χώρος στάθμευσης.

Αποστολή βιογραφικού σημειώματος στην ηλεκτρονική διεύθυνση elena@myrianthouslaw.net με θέμα: “anergosjobs.com”

Τηλ επικοινωνίας 96656363