AD 8 code

Ζητείται Βοηθός Λογιστής / Λογίστρια

P. MOUSIKOU & CO LTD: Ζητείται Βοηθός Λογιστής / Λογίστρια – Λάρνακα

Βασικά καθήκοντα:

  • Έλεγχος και τήρηση λογαριασμών πελατών και προμηθευτών.
  • Ετοιμασία τριμηνιαίας κατάστασης ΦΠΑ και ενημέρωση του πελάτη για  πληρωμή / επιστρεπτέου ΦΠΑ.
  • Τήρηση λογιστικών εγγραφών και αρχείων.
  • Καταχώρηση και παρακολούθηση λογιστικών και τραπεζικών συναλλαγών στο λογιστικό σύστημα.
  • Καθημερινή καταχώρηση και έλεγχος παραστατικών.
  • Τήρηση και συμφιλίωση ταμείου.

Προσόντα:

  • Γνώσεις λογιστικής επιπέδου LCCI Higher.
  • Γνώσεις ηλεκτρονικού υπολογιστή (word, excel, outlook).
  • Γνώση του λογισμικού 1C θα θεωθηθεί επιπρόσθετο προσόν.
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.

Εργασία:

  • Πενθήμερη εργασία – ευέλικτο ωράριο.
  • Μισθός αναλόγως προσόντων και πείρας.
  • Προσφέρεται 13ος μισθός

Για εκδήλωση ενδιαφέροντος παρακαλώ προωθήστε το βιογραφικό σας στην ηλεκτρονική διεύθυνση info@pmousikou.com με θέμα: “anergosjobs.com”