AD 8 code

Cytacom Solutions Ltd: Θέσεις εργασίας – μισθός €1.300

Cytacom Solutions Ltd: Θέσεις εργασίας – μισθός €1.300 – Λευκωσία και Λεμεσός

Η Cytacom Solutions Ltd, θυγατρική εταιρεία της Cyta, ζητά να προσλάβει  Σύμβουλους Πωλήσεων Τηλεπικοινωνιακών Υπηρεσιών για Μικρές Επιχειρήσεις, για τις επαρχίες Λευκωσίας και Λεμεσού

Απαιτούμενα Προσόντα:

  1. Αναγνωρισμένο δίπλωμα τριετούς τουλάχιστον μεταλυκειακής φοίτησης με προτίμηση σε κλάδους ICT (Πληροφορικής, Ηλεκτρονικής, Δικτύων Ηλεκτρονικής Επικοινωνίας ή άλλα συναφή)*
  2. Εμπειρία σε πωλήσεις ή άλλη σχετική εμπειρία προϊόντων/υπηρεσιών Τεχνολογίας, Πληροφορικής και Ηλεκτρονικής Επικοινωνίας (ICT) ή τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών
  3. Χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών και πολύ καλή γνώση προγραμμάτων Microsoft Office (outlook, word, excel, power point)
  4. Καλή Γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  5. Επικοινωνιακός χαρακτήρας με δυναμική προσωπικότητα.

*Για υποψήφιους οι οποίοι κατέχουν σχετική εμπειρία σε πωλήσεις μεγαλύτερη των 5 ετών, το πτυχίο δεν είναι προϋπόθεση.

Καθήκοντα:

Καθημερινή επικοινωνία και συναντήσεις με επιχειρηματικούς πελάτες για:

  • διερεύνηση των επιχειρησιακών αναγκών τους για θέματα ηλεκτρονικής επικοινωνίας
  • ετοιμασία και παρουσίαση προσφορών με λύσεις προσαρμοσμένες στις επιχειρησιακές ανάγκες του πελάτη
  • παρακολούθηση προσφορών και αιτημάτων πελατών
  • Άμεση και ποιοτική εξυπηρέτηση πελατών
  • Παροχή πληροφοριών σχετικά με τα προϊόντα και τις υπηρεσίες προς επιχειρηματικούς πελάτες
  • Δημιουργία νέων ευκαιριών πωλήσεων, αξιολόγηση των αναγκών του πελάτη και μετατροπή των ευκαιριών σε πωλήσεις
  • Συνεργασία με τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας
  • Χειρισμός και επίλυση οποιονδήποτε θεμάτων αφορούν την εξυπηρέτηση πελατών με στόχο την ολοκλήρωση πωλήσεων και τη διασφάλιση βέλτιστης εμπειρίας πελάτη.

Απαιτούμενες Ικανότητες & Δεξιότητες

  • Τεχνικές Πωλήσεων
  • Τεχνικές Διαπραγμάτευσης
  • Πολύ καλή επικοινωνιακή τεχνική
  • Αξιοπιστία και Επαγγελματισμός
  • Επιχειρηματική Αντίληψη και ικανότητα προσαρμογής στις ανάγκες του Πελάτη
  • Προσανατολισμός στον Πελάτη και διασφάλιση βέλτιστης εμπειρίας πελάτη,
  • Επικέντρωση στο αποτέλεσμα/στόχο
  • Ομαδικότητα
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών
  • Ενεργός επιζήτηση μάθησης
  • Άδεια οδήγησης.

Απολαβές και ωφελήματα:

  • Βασικός Μισθός μέχρι €1.300,00 αναλόγως προσόντων + πρόσθετες απολαβές με βάση τα αποτελέσματα πωλήσεων και στόχους
  • 13ος μισθός
  • Ταμείο προνοίας
  • Ιατροφαρμακευτική περίθαλψη
  • 21 μέρες ετήσια άδεια.
  • Αυτόματη Τιμαριθμική Αναπροσαρμογή (ΑΤΑ)

Τόπος ΕργασίαςΠαγκύπρια (σε όλες τις πόλεις) αναλόγως των αναγκών της Υπηρεσίας.

Προϋποθέσεις:

  • Πολίτης της Κυπριακής Δημοκρατίας ή πολίτης άλλου κράτους μέλους της Ευρωπαϊκής Ένωσης
  • Εκπλήρωση των στρατιωτικών υποχρεώσεων ή νόμιμη απαλλαγή από αυτές ή συμπλήρωση άοπλης θητείας ή εναλλακτικής πολιτικής κοινωνικής υπηρεσίας όπου ισχύει, νοουμένου ότι πρόκειται για πολίτη της Κυπριακής Δημοκρατίας.
  • Λευκό ποινικό μητρώο, με ημερομηνία έκδοσης νωρίτερα από 1η Δεκεμβρίου  2023
  • Πολύ καλή κατάσταση υγείας και φυσική καταλληλότητα σε βαθμό που να επιτρέπουν τη διεκπεραίωση των καθηκόντων της θέσης, αποτελούν ουσιαστικές και καθοριστικές επαγγελματικές προϋποθέσεις και θα αξιολογούνται μέσω των κατάλληλων ιατρικών εξετάσεων.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως καταχωρήσουν ηλεκτρονικά την αίτηση τους στο πιο κάτω σύνδεσμο:

μαζί με όλα τα απαιτούμενα αποδεικτικά/ πιστοποιητικά το αργότερο μέχρι τις 4 Ιανουαρίου 2024.

Οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι πρέπει να πληρούν τα προσόντα κατά την τελευταία ημερομηνία υποβολής των αιτήσεων για να μπορούν να συμμετάσχουν στη διαδικασία αξιολόγησης των αιτήσεων τους.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν άκρας εμπιστευτικότητας.