AD 8 code

Αντικαρκινικός Σύνδεσμος Κύπρου: Θέσεις Εργασίας

Αντικαρκινικός Σύνδεσμος Κύπρου: Θέσεις Εργασίας – Λευκωσία

Ο Αντικαρκινικός Σύνδεσμος Κύπρου ενδιαφέρεται να προσλάβει νοσηλευτές για στελέχωση των υπηρεσιών της ομάδας Ανακουφιστικής Φροντίδας της επαρχίας Λευκωσίας.

Ο Σύνδεσμος είναι ένας μη κερδοσκοπικός οργανισμός που για περισσότερα από 50 χρόνια προσφέρει δωρεάν υπηρεσίες που στοχεύουν στη βελτίωση της ποιότητας ζωής των ατόμων με εμπειρία καρκίνου και των οικογενειών τους.

Καθήκοντα και Ευθύνες

  • Εκτελεί νοσηλευτικά καθήκοντα και εφαρμόζει τη θεραπεία την οποία καθορίζει ο θεράπων ιατρός
  • Εκτελεί οποιεσδήποτε οδηγίες δίνονται από την Προϊστάμενη Αδελφή και οποιοδήποτε άλλο εξουσιοδοτημένο λειτουργό
  • Συμμετέχει στην επίβλεψη και καθοδήγηση κατώτερου νοσηλευτικού και βοηθητικού προσωπικού
  • Συμβάλλει στην προμήθεια, συντήρηση, διαφύλαξη και καλή χρήση του ιατρικού εξοπλισμού και της περιουσίας του Συνδέσμου
  • Καταβάλλει προσπάθειες για την προβολή του έργου του Συνδέσμου που αποβλέπουν στην συλλογή εισφορών, δωρεών κτλ.
  • Εκτελεί οποιαδήποτε άλλα καθήκοντα του/της ανατεθούν

Προσόντα και Ικανότητες

  • Αναγνωρισμένο πτυχίο Νοσηλευτικής
  • Άδεια εξασκήσεως νοσηλευτικού επαγγέλματος
  • Εγγραφή στο Μητρώο Νοσηλευτών του Υπουργείου Υγείας