AD 8 code

Ζητείται Εκκαθαριστής Δρομολογίων Διανομής

PPD Global: Ζητείται Εκκαθαριστής Δρομολογίων Διανομής – Λευκωσία

Στην PPD Global δεσμευόμαστε να αναπτύσσουμε κορυφαίες μάρκες ποτών και να παραμένουμε η πλέον αξιόπιστη επιλογή για τους ανθρώπους μας και τους συνεργάτες μας. Η ομάδα μας διακατέχεται από πάθος για ανάπτυξη, ομαδικότητα και δημιουργικότητα και επιδιώκει τη συνεχή καλλιέργεια και βελτίωση των ικανοτήτων των μελών της.

Ο/Η Εκκαθαριστής Δρομολογίων Διανομής θα έχει την ευθύνη για την παραλαβή εγγράφων όπως τιμολόγια και πιστωτικές σημειώσεις καθώς και μετρητών και επιταγών, με στόχο την επιβεβαίωση της ορθότητάς τους και την πλήρη εκκαθάριση του δρομολογίου. Παράλληλα, ο/η κάτοχος της θέσης χειρίζεται το τηλεφωνικό κέντρο εξυπηρέτησης εσωτερικών και εξωτερικών πελατών και αντικαθιστά το ρόλο του Υπεύθυνου Επεξεργασίας Συναλλαγών κατά την απουσία του/της.

Επαγγελματίες που ενδιαφέρονται να εργαστούν στον κύκλο της εφοδιαστικής αλυσίδας και κατέχουν οργανωτικές ικανότητες και ομαδικό πνεύμα, αποτελούν ιδανικούς υποψήφιους για τη θέση αυτή.

Κυρία Καθήκοντα:

  • Έλεγχος τιμολογίων έναντι παραγγελιών και καθορισμένου δρομολογίου πριν από την παράδοσή τους στους διανομείς,
  • Παραλαβή υπογεγραμμένων τιμολογίων, δελτίων επιστροφής, μετρητών και επιταγών και επιβεβαίωση της ορθότητας τους με βάση την λίστα ελέγχου και τις οδηγίες εργασίας για την επιστροφή προϊόντων,
  • Έλεγχος εισπράξεων σε μετρητά και επιταγές σε αντιπαραβολή των εγγράφων που του/της παρουσιάστηκαν και τις σχετικές οδηγίες εργασίας,
  • Έκδοση πιστωτικών σημειώσεων για επιστρεφόμενα ή/και μη παραληφθέντα προϊόντα μετά από σχετικό έλεγχο και συμφωνία με τον Προϊστάμενο Αποθήκευσης και Διανομής,
  • Παράδοση μετρητών, επιταγών και των απαιτούμενων συνοδευτικών εντύπων στον Υπεύθυνο Επεξεργασίας Συναλλαγών,
  • Εκτελεί καθήκοντα τηλεφωνικού κέντρου των επαρχιακών γραφείων και παρέχει πληροφορίες σε πελάτες ή/και καταναλωτές,
  • Ανάληψη καθηκόντων Υπεύθυνου Επεξεργασίας Συναλλαγών κατά την διάρκεια απουσίας του/της:
    • Παραλαβή μετρητών και επιταγών από εσωτερικούς πελάτες και καταχώρηση συναλλαγών στο λογισμικό σύστημα SAP,
    • Ετοιμασία των απαραίτητων εντύπων για κατάθεση μετρητών μέσω εξειδικευμένου συνεργάτη.

Απαιτούμενα προσόντα

Εκπαίδευση & Επαγγελματική εμπειρία

  • Απολυτήριο Λυκείου ή/και Δίπλωμα στη Διοίκηση Επιχειρήσεων.
  • 1-2 χρόνια εργασιακής πείρας σε αντίστοιχη θέση.
  • Κάτοχος πιστοποιητικού LLCI Higher θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
  • Προηγούμενη πείρα στη χρήση του λογισμικού SAP θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.

Δεξιότητες

  • Οργανωτικές ικανότητες.
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες για άριστη εξυπηρέτηση πελατών.
  • Υπευθυνότητα και ομαδικότητα.
  • Εξαιρετική γνώση Ηλεκτρονικών Υπολογιστώ,
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.

Τι προσφέρουμε

Ευέλικτο πρόγραμμα εργασίας, σε ένα συναρπαστικό και συνεχώς μεταλλασσόμενο περιβάλλον, που προσφέρει ευκαιρίες για ανάπτυξη.

Εκδήλωση Ενδιαφέροντος: Παρακαλώ όπως αποστείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση recruitment@ppdglobal.com με θέμα: “anergosjobs.com”

Σημειώνεται ότι μόνο οι υποψήφιοι που πληρούν τις παραπάνω προϋποθέσεις θα κληθούν για συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις είναι αυστηρά εμπιστευτικές και τα προσωπικά σας δεδομένα θα υποβληθούν σε επεξεργασία αποκλειστικά για την διαδικασία επιλογής υποψηφίων.