AD 8 code

Cyfield Group of Companies: Θέση Εργασίας

Cyfield Group of Companies: Ζητείται Λειτουργός Λογιστηρίου – Λευκωσία

Χώρος εργασίας : κεντρικά γραφεία CYFIELD GROUP – Λεωφόρος Λεμεσού 132, Στρόβολος.

Όμιλος Εταιρειών

Ο Όμιλος εταιρειών Cyfield, αποτελεί έναν από τους δυναμικότερους Ομίλους του κατασκευαστικού τομέα στην Κύπρο, καλύπτοντας παράλληλα ένα ευρύ φάσμα δραστηριοτήτων εντός και εκτός της Κυπριακής Δημοκρατίας.

Μέσα από τη συνδυασμένη δράση των εταιρειών του Ομίλου στους τομείς των Κατασκευών, Ανάπτυξης Γης, Παραγωγής Πρώτων Υλών και Ενέργειας, ο Όμιλος έχει αποκτήσει τεράστια δυναμική, δημιουργώντας ταυτόχρονα την προοπτική για επέκταση των εργασιών του.

Αναζητούμε για άμεση πρόσληψη Λειτουργό Λογιστηρίου στα κεντρικά γραφεία του Ομίλου, τα οποία βρίσκονται στη Λεωφόρο Λεμεσού 132, στη Λευκωσία.

Καθήκοντα:

  • Εκδίδει και ετοιμάζει λογιστικές και χρηματοοικονομικές αναφορές.
  • Προετοιμάζει και εκπονεί τους διοικητικούς λογαριασμούς.
  • Υποστηρίζει την διαδικασία τελικού ελέγχου.
  • Κατέχει ουσιαστικό ρόλο κατά τις διαδικασίες που άπτονται της διαχείρισης πιστωτών και χρεωστών.
  • Παρακολουθεί την διαδικασία πληρωμών και καταχωρεί σχετικά τιμολόγια.
  • Αποτελεί σημείο επικοινωνίας με χρηματοπιστωτικά ιδρύματα.
  • Ενισχύει και υποστηρίζει τις διαδικασίες εσωτερικού ελέγχου.

Προσόντα / Δεξιότητες / Επαγγελματική Εμπειρία:

  • Πτυχίο Τριτοβάθμιας εκπαίδευσης στη Λογιστική ή άλλο σχετικό τομέα εκπαίδευσης ή/και άλλο Πιστοποιητικό εγκεκριμένου ακαδημαϊκού προσόντος π.χ. LCCI Higher level.
  • Επαγγελματική πιστοποίηση στην Λογιστική ή σε σχετικό κλάδο αποτελεί πλεονέκτημα (παρέχονται σχετικές διευκολύνσεις για παρακολούθηση μαθημάτων).