AD 8 code

Ζητείται Οικονομικός Λειτουργός

AC Goldman Solutions & Services: Ζητείται Οικονομικός Λειτουργός – Λευκωσία

Η AC Goldman Solutions & Services ζητά να προσλάβει Οικονομικό/Οικονομική Λειτουργό για εργασία σε εσωτερικά και εξωτερικά έργα.

Ελκυστικό πακέτο απολαβών που θα προσαρμόζεται ανάλογα με τα προσόντα και την εμπειρία του/της υποψηφίου/ας.

Απαιτούμενα Προσόντα/Εργασιακή Πείρα

  • Πανεπιστημιακό δίπλωμα ή τίτλος ή ισότιμο προσόν στη Λογιστική ή στα Οικονομικά με ειδίκευση στη Λογιστική ή σε συνδυασμό των θεμάτων αυτών, ή Μέλος οποιουδήποτε σώματος Ελεγκτών, αναγνωρισμένου από το Υπουργικό Συμβούλιο σύμφωνα με τις διατάξεις του περί Ελεγκτών Νόμου. (Σημ.: Ο όρος «πανεπιστημιακό δίπλωμα ή τίτλος» καλύπτει και μεταπτυχιακό δίπλωμα ή τίτλο).
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής ή της Γαλλικής ή της Γερμανικής γλώσσας.
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, υπευθυνότητα, πρωτοβουλία και ευθυκρισία.
  • Διετής τουλάχιστον πείρα σχετική με τα καθήκοντα της θέσης, αποτελεί πλεονέκτημα.

Ικανότητες που θα βαθμολογηθούν

  • Πολύ καλή γνώση θεμάτων θέματα οικονομικής διαχείρισης.
  • Ικανότητα σωστής διαχείρισης του χρόνου του για ορθή διεκπεραίωση των εργασιών που του ανατίθενται.
  • Ικανότητα στη διαχείριση λογιστικών συστημάτων.

Καθήκοντα

  • Βοηθά στην εκτέλεση καθηκόντων ή εκτελεί καθήκοντα οικονομικής διαχείρισης ή/και εργασίες του Λογιστηρίου.
  • Βοηθά στο σχεδιασμό ή/και συντονισμό ή/και εφαρμογή των Ευρωπαϊκών προγραμμάτων κυβερνοασφάλειας.
  • Εκτελεί καθήκοντα σχετικά με την εφαρμογή της σχετικής με τη σύναψη δημόσιων συμβάσεων νομοθεσίας, την ετοιμασία εκθέσεων/μελετών τεχνοοικονομικής φύσης και την τήρηση στατιστικών στοιχείων/πινάκων κλπ.
  • Βοηθά στην ετοιμασία του Προϋπολογισμού και του Ισολογισμού.
  • Ετοιμάζει σημειώματα, υπομνήματα και εκθέσεις, διεκπεραιώνει τις αποφάσεις που λαμβάνονται, εφαρμόζει τη σχετική νομοθεσία και διεξάγει τη συνεπαγόμενη αλληλογραφία.
  • Εποπτεύει, καθοδηγεί, ελέγχει και εκπαιδεύει κατώτερο προσωπικό.
  • Διεξάγει μελέτες, ετοιμάζει εκθέσεις και εφαρμόζει τη σχετική με τα καθήκοντά του νομοθεσία.
  • Διεξάγει αλληλογραφία και παρακολουθεί και ενημερώνει τον προϊστάμενο του τομέα του για όλες τις εξελίξεις.
  • Συνεργάζεται με ευρωπαϊκούς και διεθνείς φορείς για θέματα της Υπηρεσίας , συμπεριλαμβανομένου της Κυβερνοασφάλειας.

Οι υποψήφιοι/ες που ενδιαφέρονται μπορούν να αποστέλλουν τα βιογραφικά ή τις διευκρινιστικές ερωτήσεις τους στην ηλεκτρονική διεύθυνση info@acgoldman.com με τίτλο: “anergosjobs.com”

***Το βιογραφικό ενδέχεται να αποσταλεί σε τρίτο οργανισμό (πελάτες – συνεργάτες) για έγκριση του βιογραφικού. Με την αποστολή του βιογραφικού ο/η υποψήφιος αποδέχεται αυτό τον όρο.