AD 8 code

Ζητείται Νηπιαγωγός/ Βρεφοκόμος (Nursery Teacher)

Colours Daycare by Cynthia: Ζητείται Νηπιαγωγός/ Βρεφοκόμος (Nursery Teacher) – Λευκωσία

Ο βρεφονηπιακός σταθμός Colors Daycare by Cynthia στο Στρόβολο, ζητά να προσλάβει πτυχιούχο/α Νηπιαγωγό για πλήρη απασχόληση από τη νέα σχολική χρονιά 2023-24.

Περιγραφή Εργασίας

Παρέχει ένα ασφαλές και αναπτυξιακά κατάλληλο εκπαιδευτικό περιβάλλον όπου τα παιδιά έχουν την ευκαιρία να αναπτύξουν γνωστικές, κοινωνικές, συναισθηματικές και σωματικές δεξιότητες.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο σε μια από τις ακόλουθες σπουδές – Προσχολική Εκπαίδευση, Ειδική Αγωγή.
  • Γνωρίζει άπταιστα αγγλικά ή/και ελληνικά.
  • Άριστη γνώση της ανάπτυξης του παιδιού.
  • Προηγούμενη εμπειρία στη φροντίδα των παιδιών είναι επιπλέον προσόν.
  • Υπομονή, ψυχραιμία, ήρεμο χαρακτήρα και καλή διάθεση.
  • Ικανότητα μετάδοσης γνώσεων μέσω του παιχνιδιού και της δημιουργικής απασχόλησης.

Καθήκοντα

  • Ευθύνη, φροντίδα, απασχόληση παιδιών ηλικίας 0-3 ετών.

Πλήρη απασχόληση.

Οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους στο coloursdaycarecy@gmail.com με τίτλο: “anergosjobs.com”

Colours Daycare by Cynthia, a nursery in Strovolos for children 0-3 years old, is looking to hire a qualified Nursery Teacher to join our team with the new academic year 2023-24

Job Description

Provides a stimulating, safe, and developmentally appropriate educational environment where children have the opportunity to develop cognitive, social, emotional, and physical skills.

Requirements

  • Qualifications: A degree in one of the following subjects or a related subject – Early Childhood Studies, Special Education.
  • Fluent in English and/or Greek.
  • Excellent knowledge of Child Development.
  • Previous experience in childcare is a plus.
  • Enthusiastic, Patient, Flexible, Works well in a team.

Duties

  • Work with children aged 0-3 on a full-time basis.

Interested candidates can forward their CVs at coloursdaycarecy@gmail.com με τίτλο: “anergosjobs.com”