AD 8 code

Christou Bros Trasding Ltd: Θέση εργασίας

Christou Bros Trasding Ltd: Θέση εργασίας – Λάρνακα

Αναζητούμε Executive για το Τμήμα Forwarding, Shipping & Logistics της Εταιρείας στα Κεντρικά Γραφεία στη Λάρνακα.

Executive for the Forwarding, Shipping & Logistics

  • Επικοινωνία με φορτωτές και εκτελωνιστικές εταιρείες.
  • Συντονισμός φορτώσεων.
  • Εισαγωγή εμπορευμάτων.
  • Κοστολόγηση και τιμολόγηση.
  • ‘Έλεγχος, προώθηση και αρχειοθέτηση εγγράφων εισαγωγής. (τιμολόγια, packing lists και φορτωτικές)
  • Έλεγχος και λογιστικές εγγραφές εξόδων που αφορούν παραλαβές και τιμολόγια αγορών.
  • Δημιουργία κωδικών/οδηγών στο σύστημα.
  • Εισαγωγή αποθεμάτων στο σύστημα.
  • Ενημέρωση συστήματος με τις τιμές πώλησης.

Προσόντα και Ικανότητες

  • Πτυχίο Πανεπιστημίου ή Κολλεγίου σε θέματα Οικονομικά, Λογιστικά, Μαθηματικά, Ναυτιλιακά ή σε παρεμφερή κλάδο.
  • Εμπειρία σε παρόμοια καθήκοντα θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
  • Οργανωτικές ικανότητες/δυνατότητες.
  • Δεξιότητες στην επικοινωνία και τις διαπροσωπικές σχέσεις.
  • Ικανότητα στην επίλυση προβλημάτων και τη λήψη γρήγορων και σωστών αποφάσεων.
  • Ομαδικότητα, συνεργασία και υπευθυνότητα.
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής και Ελληνικής γλώσσας τόσο γραπτά όσο και προφορικά.
  • Γνώση βασικών προγραμμάτων ηλεκτρονικών υπολογιστών και ειδικά το Microsoft Office.

Προσφέρουμε

Πακέτο απολαβών ανάλογα με τα προσόντα και/ή την εμπειρία, συνεχή ανάπτυξη, ευκαιρίες ανέλιξης και εξαίρετο περιβάλλον εργασίας.

Ίσες Ευκαιρίες Εργοδότησης

Η Christou Bros Trading Limited (Shoebox) εφαρμόζει πολιτική ίσων ευκαιριών στο πλαίσιο των προσλήψεων και στα επακόλουθα στάδια επαγγελματικής σταδιοδρομίας, ενθαρρύνει άτομα και των δύο φύλων όπως υποβάλουν αίτηση και δεν κάνει καμία διάκριση σε σχέση με τη φυλή, το χρώμα, τη θρησκεία, το φύλο, την εθνικότητα, την ηλικία, τη σωματική ικανότητα, την οικογενειακή κατάσταση και τον σεξουαλικό προσανατολισμό των υποψηφίων.  Οι εργαζόμενοι προσλαμβάνονται αποκλειστικά με βάση συγκεκριμένες απαιτήσεις της κενής θέσης, λαμβανομένων υπόψη των προσόντων, της προηγούμενης εμπειρίας και των δυνατοτήτων του κάθε υποψηφίου.

Διατηρούμε το δικαίωμα να αφαιρέσουμε την ανακοίνωση από την κυκλοφορία σε οποιοδήποτε χρονικό σημείο, όταν θα έχει ληφθεί ικανοποιητικός αριθμός αιτήσεων.

Θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψήφιους των οποίων η προηγούμενη εμπειρία και/ή προσόντα θα ανταποκρίνονται όσο το δυνατό περισσότερο στις απαιτήσεις της θέσης.

Όλοι/ες οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους κατευθείαν στην κ. Ελένη Γεωργιάδου στο elenig@shoebox.com.cy με τίτλο: “anergosjobs.com”

Post expires at 8:08pm on Friday May 24th, 2024