AD 8 code

Ζητείται Υπεύθυνος /η Διοικητικής Υποστήριξης

PPD Global: Ζητείται Υπεύθυνος /η Διοικητικής Υποστήριξης – Λεμεσός

Στην PPD Global δεσμευόμαστε να αναπτύσσουμε κορυφαίες μάρκες ποτών και να παραμένουμε η πλέον αξιόπιστη επιλογή για τους ανθρώπους μας και τους συνεργάτες μας. Η ομάδα μας διακατέχεται από πάθος για ανάπτυξη, ομαδικότητα και δημιουργικότητα και επιδιώκει τη συνεχή καλλιέργεια και βελτίωση των ικανοτήτων των μελών της.

Ο/Η Υπεύθυνος / η Διοικητικής Υποστήριξης έχει τη συνολική ευθύνη για την παροχή υποστήριξης της ομάδας πωλήσεων των επαρχιακών γραφείων Λεμεσού αναλαμβάνοντας την υλοποίηση καθηκόντων διοικητικής φύσεως όπως αυτά απορρέουν από τις διαδικασίες της Εταιρείας.

Κύρια Καθήκοντα:

  • Αναλαμβάνει τη δημιουργία νεών πελατών στο λογισμικό σύστημα SAP και διασφαλίζει ότι κατέχει όλες τις απαιτούμενες πληροφορίες για την έγκυρη καταχώρηση τους.
  • Εκδίδει τιμολόγια, πιστωτικές σημειώσεις , καταστάσεις πληρωμών ή και οποιεσδήποτε άλλες αναφορές του/της ζητηθούν.
  • Λειτουργεί ως σημείο επαφής για εσωτερικούς και εξωτερικούς πελάτες, παρέχει πληροφορίες και ενημερώνει ανάλογα τα αρμόδια άτομα/τμήματα.
  • Υποστηρίζει τον έλεγχο διαθεσιμότητας αποθεμάτων για ικανοποίηση παραγγελιών όταν αυτό απαιτείται.
  • Υποστηρίζει και συντονίζει εσωτερικές ομάδες για τη διοργάνωση εκδηλώσεων.

Ελάχιστα Απαιτούμενα προσόντα

Εκπαίδευση & Επαγγελματική εμπειρία

  • Κάτοχος απολυτηρίου Λυκείου ή/και διπλώματος κολλεγίου Γραμματειακών ή Λογιστικών σπουδών ή / και σε άλλο συναφή κλάδο
  • Εργασιακή πείρα σε αντίστοιχη θέση θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν
  • Άριστη γνώση ηλεκτρονικού υπολογιστή

Δεξιότητες

  • Οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες για άριστη εξυπηρέτηση πελατών
  • Ικανότητα αποδοτικής εργασίας υπό πίεση
  • Υπευθυνότητα και ομαδικότητα
  • Καλή γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας

Τι προσφέρουμε

Ευέλικτο πρόγραμμα εργασίας, σε ένα συναρπαστικό και συνεχώς μεταλλασσόμενο περιβάλλον, που προσφέρει ευκαιρίες για ανάπτυξη.

Εκδήλωση Ενδιαφέροντος:  Παρακαλώ όπως αποστείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση  recruitment@ppdglobal.com   με τίτλο: “anergosjobs.com”

Σημειώνεται ότι μόνο οι υποψήφιοι που πληρούν τις παραπάνω προϋποθέσεις θα κληθούν για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις είναι αυστηρά εμπιστευτικές και τα προσωπικά σας δεδομένα θα υποβληθούν σε επεξεργασία αποκλειστικά για την διαδικασία επιλογής υποψηφίων.

Post expires at 7:10pm on Thursday April 25th, 2024