AD 8 code

Ζητείται Δημιουργός Βίντεο και Περιεχομένου

RE/MAX: Ζητείται Δημιουργός Βίντεο και Περιεχομένου – Λεμεσός

Η RE/MAX είναι to No. 1 Κτηματομεσιτικό Δίκτυο Παγκοσμίως, με παρουσία σε πάνω από 110+ χώρες και περισσότερους από 144,000+ συνεργάτες.

Η RE/MAX Κύπρου ζητά να προσλάβει έναν δημιουργό βίντεο και περιεχομένου, για πλήρη ή μερική απασχόληση, στα κεντρικά γραφεία της στη Λεμεσό.

Καθήκοντα

  • Ετοιμασία προγράμματος με ιδέες για περιεχόμενο που θα δημιουργηθεί σύμφωνα με τους στόχους της εταιρείας

  • Λήψη βίντεο και φωτογραφιών για ακίνητα και αξιοθέατα σε όλες τις πόλεις της Κύπρου

  • Επεξεργασία υλικού για δημιουργία ελκυστικών βίντεο και προωθητικού υλικού

  • Καθημερινή δημιουργία reels και stories για τα κοινωνικά δίκτυα για δημοσίευση από το τμήμα μάρκετινγκ

  • Λήψη βίντεο με συνεντεύξεις από προσωπικό της εταιρείας που μιλούν για τον τομέα των ακινήτων

  • Δημιουργία άρθρων / περιεχομένου για τις πλατφόρμες κοινωνικών μέσων δικτύωσης

  • Εμπειρία με λογισμικό επεξεργασίας, συμπεριλαμβανομένων των Filmora, After Effects και Premier

  • Κινηματογραφικές σπουδές, σπουδές ή σεμινάρια φωτογραφίας ή άλλο σχετικό πτυχίο

  • Προηγούμενη εργασιακή εμπειρία ως δημιουργός βίντεο

  • Ικανότητα εργασίας με προθεσμίες

Προηγούμενη εμπειρία σε βιντεογράφηση ακινήτων θα ληφθεί υπόψη ως επιπλέον προσόν.

Η θέση είναι πλήρους ή μερικής απασχόλησης.

Προσφέρεται ένα ελκυστικό πακέτο αμοιβής στον επιτυχημένο υποψήφιο, ανάλογα με τα προσόντα και την εμπειρία του. Θα δοθεί πλήρης εκπαίδευση.

Όλες οι αιτήσεις θα τυγχάνουν εμπιστευτικότητας. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στο hr@remax.com.cy με αναφορά “Δημιουργός Βίντεο και Περιεχομένου στη Λεμεσό”

Ή ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΗΣ ΕΔΩ

Video & Content Creator in Limassol

RE/MAX is the No.1 real estate network in the world with a presence in over 110+ countries and with more than 144,000+ Associates.

RE/MAX Cyprus is looking to hire full-time or part-time Video & Content Creator in Limassol in its headquarters in Limassol.

Video Editor Responsibilities

  • Create a calendar for content to be created according to company’s targets

  • Shoot videos and photos for properties and attractions in all cities of Cyprus

  • Edit footage to create appealing videos and promotional material

  • Create reels and stories for social media on a daily basis and deliver to the marketing department

  • Shoot video interviews with company personnel talking about the real estate industry

  • Write articles/ content for social media platforms

  • Hands-on experience with editing software, including Filmora, After Effects and Premier

Bachelor’s degree in film studies, cinematography, photography or related field

Previous work experience as a video editor

Ability to work to a tight schedule

Previous experience in creating Real Estate videos will be considered an advantage.

The position is full-time or part-time.

A good remuneration package will be offered to the successful candidate, according to their qualifications and experience. Full training will be given.

All applications will be treated with the strictest confidence. Applicants may send their CV to hr@remax.com.cy with reference Video & Content Creator in Limassol