AD 8 code

Ζητείται Γραμματέας Τεχνικού Τμήματος

SAcS Ltd: Ζητείται Γραμματέας Τεχνικού Τμήματος – Λεμεσός

Η SAcS Ltd, μέλος του Oμίλου Green Energy, παρέχει από το 2011, άριστη τεχνική υποστήριξη στις εγκαταστάσεις εμπορικού και βιομηχανικού κλιματισμού Carrier στην κυπριακή αγορά και πρόσφατα και στην εταιρεία – κολοσσό Panasonic. Η εταιρεία δίνει έμφαση στις ιδιαίτερες κλιματολογικές συνθήκες της Κύπρου, τις οποίες παρακολουθεί και μελετά συνεχώς, προσαρμόζοντας ανάλογα τις ανάγκες συντήρησης των εγκατεστημένων συστημάτων. Η εταιρεία έχει ως έδρα τη Λεμεσό ζητά Γραμματέα Τεχνικού Τμήματος.

Καθήκοντα:

  • Άριστη τηλεφωνική εξυπηρέτηση
  • Οργάνωση και ετοιμασία προγράμματος ημέρας:
    • ενημέρωση προγράμματος για εκκρεμότητες.
    • επικοινωνία με γραφείο κίνησης για την έκδοση του  προγράμματος.
    • επικοινωνία με πελάτες για επιβεβαίωση ραντεβού.
    • χειρισμός προγράμματος IMAINT για έκδοση & ενημέρωση εντολών εργασίας
  • Οργάνωση προγραμμάτων και φακέλων με σκοπό την ευκολότερη και εγκυρότερη ανεύρεση ιστορικού και στοιχείων πελατών (πρόγραμμα ημέρας, δελτία κίνησης τεχνικού κλπ).
  • Αρχειοθέτηση εγγράφων (προσφορές, επιστολές)
  • Ενημέρωση λίστα προσφορών – λίστα παραγγελιών
  • Σύνταξη προσφορών (δακτυλογράφηση, αποστολή, αρχειοθέτηση)
  • Εκτέλεση αναφορών
  • Καταχώρηση οικονομικών στοιχείων στο πρόγραμμα IMAINT
  • Αρχειοθέτηση εντολών εργασίας
  • Δημιουργία , ενημέρωση εξοπλισμού και έκδοση εντολών εργασίας από συμβόλαιο
  • Υποστήριξη Τεχνικού Διευθυντή
  • Καταγραφή παραπόνων
  • Καταγραφή ψυκτικού μέσου ανά έτος
  • Υποστήριξη Συμβολαίων Συντήρησης
  • Οργάνωση γραφείου

Προσόντα:

  • Δίπλωμα Γραμματειακών Σπουδών ή Πτυχίο ΙΕΚ / ΤΕΙ
  • Τουλάχιστο 1 χρόνο προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών και Ελληνικών
  • Άριστες γνώσεις και ικανότητες χρήσης ηλεκτρονικών υπολογιστών και MS Office
  • Ικανότητα γρήγορης δακτυλογράφησης
  • Οργανωτικές ικανότητες και τήρηση χρονοδιαγραμμάτων

Αν ενδιαφέρεσαι για την θέση, μπορείς να μας στείλεις το βιογραφικό σου σημείωμα στο email: antri.evangelou@greenenergy.com.cy αναφέροντας τον τίτλο “Γραμματέας Τεχνικού Τμήματος – anergosjobs.com”.

Όλες οι αιτήσεις θα εξεταστούν και θα τύχουν άκρας εμπιστευτικότητας.