AD 8 code

Cytacom Solutions Ltd: Θέση Εργασίας με μισθό €2.500

Cytacom Solutions Ltd: Θέση Εργασίας με μισθό €2.500 – Λευκωσία

Η Cytacom Solutions Ltd, θυγατρική εταιρεία της Cyta, ζητά να προσλάβει 1 Λειτουργό Διαχείρισης Συστημάτων Φυσικής Ασφάλειας με έδρα την Λευκωσία, με τα πιο κάτω προσόντα:

Απαιτούμενα Προσόντα:

  1. Πτυχίο σε θέματα Πληροφορικής ή Πληροφορικής Τεχνολογικών Εφαρμογών ή Μηχανολογίας ή Ηλεκτρονικής Μηχανικής ή ισότιμα προσόντα αποδεκτά από τη Cytacom.
  2. CISCO CCNA Certification.
  3. Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής γλώσσας.
  4. Τουλάχιστον 5ετή εμπειρία στην εγκατάσταση και λειτουργία Συστημάτων Ασφαλείας.

Βασικές Aτομικές Iκανότητες:

  • Επίλυση Προβλημάτων
  • Προσανατολισμός στο Αποτέλεσμα
  • Αντοχή στην πίεση
  • Ομαδικότητα

Κύρια Καθήκοντα που θα εκτελούνται:

  1. Συμβουλευτικές Υπηρεσίες για Αναβάθμιση του Παγκύπριου Συστήματος Ασφάλειας, όπως:
  • Προγραμματισμός και σχεδιασμός της αναβάθμισης συστημάτων ασφαλείας.
  • Διαχείριση Λογισμικών Ασφαλείας.
  • Διασύνδεση των Συστημάτων Ασφάλειας.
  • Συμμετοχή σε συναντήσεις
  • Εξεύρεση λύσεων σε προβλήματα.
  • Διασφάλιση της συμμόρφωσης των συστημάτων με τα πρότυπα ασφάλειας.
  1. Συμμετοχή σε έργα για αναβάθμιση της ασφάλειας των κρίσιμων Υποδομών.
  2. Παροχή Συμβουλευτικών Υπηρεσιών και Μελετών για θέματα Ασφάλειας και συνεργασία με αρμόδια τμήματα.

Απολαβές και Ωφελήματα:

  • Μεικτός μηνιαίος μισθός  €2.500
  • 13ος μισθός
  • Ταμείο Προνοίας
  • Ιατροφαρμακευτική περίθαλψη
  • 21 μέρες ετήσια άδεια

Ώρες/Μέρες Εργασίας:

Πενθήμερη εβδομάδα εργασία με 38 ώρες την εβδομάδα.

Διάρκεια εργοδότησης:

Συμβόλαιο εργασίας για 3 έτη με δυνατότητα επέκτασης αναλόγως την αναγκών  της Cytacom Solutions Ltd.

Προϋποθέσεις:

  • Πολίτης της Κυπριακής Δημοκρατίας ή πολίτης άλλου κράτους μέλους της Ευρωπαϊκής Ένωσης ή άτομο που είναι σύζυγος ή τέκνο πολίτη της Κυπριακής Δημοκρατίας ή πολίτη άλλου κράτους μέλους της Ευρωπαϊκής Ένωσης και που έχει τη συνήθη διαμονή του στην Κύπρο.
  • Εκπλήρωση των στρατιωτικών υποχρεώσεων ή νόμιμη απαλλαγή από αυτές (αφορά άρρενες αιτητές μόνο).

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως καταχωρήσουν ηλεκτρονικά την αίτηση τους στο πιο κάτω σύνδεσμο μαζί με όλα τα απαιτούμενα αποδεικτικά/ πιστοποιητικά το αργότερο μέχρι τις 16 Οκτωβρίου 2022.