AD 8 code

Πολυκλινική Υγεία: Θέσεις Εργασίας

Πολυκλινική Υγεία: Θέσεις Εργασίας – Λεμεσός

1.  Βοηθοί Θαλάμου

Η Πολυκλινική Υγεία στα πλαίσια επέκτασης και συνεχούς βελτίωσης της ποιότητας των υπηρεσιών της, αναζητά περιορισμένο αριθμό Βοηθών Θαλάμου, με προηγούμενη εμπειρία ή χωρίς, για να ενταχθούν στη Νοσηλευτική Ομάδα, υπό την ευθύνη του/της Προϊστάμενου/ης Τμήματος.

Γενικά Καθήκοντα:

  • Παρέχει φροντίδα σε ασθενείς
  • Βοηθά στην προσωπική υγιεινή και σίτιση των ασθενών
  • Διατηρεί τακτοποιημένο το δωμάτιο των ασθενών και κατ’ επέκταση το θάλαμο
  • Φροντίζει και επιμελείται τον εξοπλισμό του τμήματος με τις οδηγίες του/της προϊστάμενου/ης
  • Εκτελεί οποιαδήποτε άλλα καθήκοντα ανατεθούν σχετικά με τη θέση από τον/την Προϊστάμενο/η Θαλάμου ή άλλη αρμόδια προϊστάμενη αρχή

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πολύ καλή γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας στο γραπτό και προφορικό λόγο
  • Προηγούμενη εμπειρία σε ανάλογη θέση, θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν

Προσφέρονται:

  • 13ος μισθός
  • Ταμείο Προνοίας
  • Πρόγραμμα ένταξης νέων εργοδοτουμένων
  • Συνεχής Εκπαίδευση και Ανάπτυξη
  • Φιλικό και ανθρωποκεντρικό περιβάλλον εργασίας
  • 38 ώρες εργασίας τη βδομάδα
  • Άλλα ωφελήματα στη βάση υπερωριών και δημόσιων αργιών

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους στο careers@ygiapolyclinic.com  αναγράφοντας τη θέση «Βοηθός Θαλάμου – anergosjobs.com» ή να καλέσουν στο +357 25884758 ή +357 25884941 για περισσότερες λεπτομέρειες.

2.  Νοσηλευτές/τριες

Το Ιδιωτικό Νοσοκομείο Πολυκλινική Υγεία στα πλαίσια επέκτασης και συνεχούς βελτίωσης της ποιότητας των υπηρεσιών του, αναζητά Νοσηλευτές/τριες, με εμπειρία ή χωρίς για να ενταχθούν στη Νοσηλευτική Ομάδα.

  • Μεριμνά για τη νοσηλεία και φροντίδα του ασθενή
  • Συνεργάζεται με όλο το ιατρικό και παραϊατρικό προσωπικό στα πλαίσια φροντίδας του ασθενή
  • Χρησιμοποιεί τις γνώσεις του/της, για να προσφέρει το καλύτερο αποτέλεσμα στον ασθενή και στην οικογένεια του
  • Φροντίζει ώστε το περιβάλλον του ασθενή να είναι κατάλληλο και ασφαλές
  • Εκτελεί οποιαδήποτε άλλα καθήκοντα του/της ανατεθούν από τον/την Προϊστάμενο/η  Θαλάμου ή άλλη αρμόδια προϊστάμενη αρχή

  • Πτυχίο στη Νοσηλευτική
  • Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος από το Συμβούλιο Νοσηλευτικής και Μαιευτικής Κύπρου
  • Μεταπτυχιακός τίτλος θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών είναι απαραίτητη

  • Ελκυστικό πακέτο απολαβών αναλόγως εμπειρίας και γνώσεων
  • Αναλυτικό πρόγραμμα ένταξης νέων εργοδοτουμένων
  • Συνεχής εκπαίδευση και ανάπτυξη
  • Προοπτικές μισθολογικής ανέλιξης και ανέλιξης θέσης, στη βάση της Κλίμακας Καριέρας (Career Ladder)
  • Άλλα ωφελήματα στη βάση υπερωριών, δημόσιων αργιών και ευθύνης βάρδιας

Οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να αποστείλουν το βιογραφικό τους στην ηλεκτρονική διεύθυνση careers@ygiapolyclinic.com (αναγράφοντας Νοσηλευτές/τριες με τίτλο: “anergosjobs.com”) ή να καλέσουν στους αριθμούς  +357 25884758 ή +357 25884626 για περισσότερες πληροφορίες.