AD 8 code

Volcano Stores: Ζητείται Project Manager

Volcano Stores: Ζητείται Project Manager – Λευκωσία

Project Manager

Η εταιρεία Volcano Stores επιθυμεί να εντάξει στο προσωπικό της Project Manager για τη διαχείριση της οργάνωσης των εγκαταστάσεων της εταιρείας.

Ο Project Manager θα είναι υπεύθυνος για τον συντονισμό των εργαζομένων και των εργασιακών διαδικασιών, ώστε να διασφαλίζεται η τήρηση των χρονοδιαγραμμάτων, προκειμένου τα έργα και οι εγκαταστάσεις να παραδίδονται εγκαίρως, εξασφαλίζοντας το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Καθήκοντα

Οι αρμοδιότητες του Project Manager περιλαμβάνουν την ανάπτυξη λεπτομερών προγραμμάτων των έργων, τη διασφάλιση της διαθεσιμότητας και της κατανομής των πόρων καθώς και την έγκαιρη παράδοση κάθε έργου, εντός των ορίων του προϋπολογισμού, των χρονικών περιθωρίων που έχουν οριστεί και του πεδίου εφαρμογής.

Οι αρμοδιότητες περιλαμβάνουν:

  • Συντονισμό των εσωτερικών πόρων και τρίτων/προμηθευτών για την άψογη εκτέλεση των εγκαταστάσεων.
  • Διασφάλιση έγκαιρης παράδοσης όλων των έργων εντός του πεδίου εφαρμογής και των ορίων του προϋπολογισμού καθώς και του χρόνου που έχει προκαθοριστεί.
  • Συλλογή όλης της απαραίτητης πληροφόρησης από τα εργοτάξια και όλους τους εμπλεκόμενους για την εύρυθμη πορεία της εγκατάστασης από την έναρξη μέχρι την υλοποίησή της.
  • Ανάπτυξη πεδίων εφαρμογής και στόχων του έργου, με τη συμμετοχή όλων των ενδιαφερόμενων φορέων και διασφάλιση της τεχνικής και αισθητικής σκοπιμότητάς του.
  • Διασφάλιση της διαθεσιμότητας και της κατανομής των πόρων.
  • Ανάπτυξη λεπτομερούς προγραμματισμού για την παρακολούθηση της προόδου της κάθε εγκατάστασης.
  • Αναφορά ζητημάτων στη διοίκηση, εφόσον είναι απαραίτητο.
  • Διαχείριση των σχέσεων με τον πελάτη και όλους τους ενδιαφερόμενους.
  • Διαχείριση κινδύνων με στόχο την ελαχιστοποίηση των απρόσμενων ατυχημάτων.
  • Δημιουργία και διατήρηση σχέσεων με τρίτους/προμηθευτές.
  • Δημιουργία και διατήρηση ολοκληρωμένης τεκμηρίωσης της εγκατάστασης.

Προσόντα

Ο Project Manager θα πρέπει να διαθέτει επιχειρηματικές δεξιότητες, καθώς και υπόβαθρο στη διαχείριση, στη κατάρτιση και στην ανάλυση προϋπολογισμών και χρονοδιαγραμμάτων. Ο Project Manager κρίνεται απαραίτητο να έχει εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες και να διαχειρίζεται με άνεση πολλά καθήκοντα και εργασίες την ίδια χρονική στιγμή. Ακόμη, η διάθεση ομαδικού πνεύματος και η ικανότητα επίλυσης προβλημάτων είναι στοιχεία που δεν πρέπει να λείπουν από τον ρόλο του Project Manager.

  • Υψηλό επίπεδο εκπαίδευσης, κατά προτίμηση στο πεδίο της μηχανικής για project manager τεχνικών έργων και εγκαταστάσεων ή συναφή με την οικοδομική βιομηχανία.
  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία ως Project Administrator ή Manager σε συναφή τομέα ή στην οικοδομική βιομηχανία.
  • Καλό τεχνικό υπόβαθρο με κατανόηση ή/και πρακτική εμπειρία στην οικοδομική βιομηχανία ή σε τεχνικό κλάδο.
  • Εξαιρετική αντιμετώπιση των πελατών και δεξιότητες επικοινωνίας, που προάγουν το ομαδικό πνεύμα.
  • Άριστες δεξιότητες γραπτής και προφορικής επικοινωνίας σε Ελληνικά και Αγγλικά.
  • Ισχυρές οργανωτικές δεξιότητες, έμφαση στη λεπτομέρεια και ικανότητα ταυτόχρονης διεκπεραίωσης πολλών καθηκόντων.
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Microsoft Office.

Απολαβές: Προσφέρεται ελκυστικό πακέτο απολαβών, αναλόγως προσόντων.

Για περισσότερες πληροφορίες και για να αποστείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα επικοινωνήστε μαζί μας στο τηλέφωνο 22757576 ή/και στο info@volcanostores.com.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού. Τα άτομα που θα ειδοποιηθούν θα επιλεγούν για προσωπική συνέντευξη.