AD 8 code

METRO FOODS TRADING LTD: Θέση Εργασίας

METRO FOODS TRADING LTD: Θέση Εργασίας – Λάρνακα

Υποδιευθυντής/ρια Υπεραγοράς Τροφίμων

METRO FOODS TRADING LTD, ιδιοκτήτες και διαχειριστές των Υπεραγορών Τροφίμων ΜΕΤRΟ, με μοντέρνο αλλά πάντοτε προσγειωμένο προφίλ και με σεβασμό προς τους πελάτες τους, συνεχίζουν ακάθεκτα να προσφέρουν, να βελτιώνονται, να εξελίσσονται. Ο πελάτης, ο συνεργάτης, ο συνάδελφος.  Η αλυσίδα υπεραγορών μας εφαρμόζει πάντα υψηλά μέτρα υγιεινής κι ασφάλειας, χρησιμοποιώντας τα πιο πρόσφατα τεχνολογικά μέσα, εκσυγχρονίζοντας τις εγκαταστάσεις μας και καταρτίζοντας ανελλιπώς το προσωπικό μας. Αυτές είναι οι κυπριακές υπεραγορές ΜΕΤRΟ και αυτή η φιλοσοφία μας. Γιατί…στα METRO μετρά ο άνθρωπος!

Στα πλαίσια της συνεχούς αναβάθμισης και ανάπτυξης της εταιρείας μας, ψάχνουμε πάντοτε τους καλύτερους συναδέλφους που θα στελεχώσουν τις ομάδες μας.

Η METROFOODSTRADINGLTD επιθυμεί να προσλάβει βοηθό διευθυντή/τρια για την Υπεραγορά Μetro στη Λάρνακα,

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Κάτοχος Διπλώματος Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στον τομέα Διοίκησης Επιχειρήσεων ή άλλους συναφείς κλάδου σπουδών.
  • Τουλάχιστον 5 χρόνια στο τομέα λιανικού εμπορίου
  • Καλή Γνώση Ελληνικής και Αγγλικής Γλώσσας.
  • Καλή Ικανότητα στη χρήση Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και σχετικών λογισμικών.
  • Ικανότητα στη μελέτη συλλογή, αξιολόγηση ανάλυση και σύνθεση πληροφοριών.
  • Ηγετικά και Διοικητικά προσόντα.
  • Ικανότητα στην Διοίκηση και Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού.
  • Ικανότητα να χειρίζεται αποτελεσματικά καταστάσεις υπό ένταση.
  • Ικανότητα στην επίλυση προβλημάτων και στη λήψη ορθών πρωτοβουλιών.
  • Ικανότητα στο προγραμματισμό.
  • Ικανότητα και διάθεση για εργασία επί ακαθορίστου / ακανόνιστου ωραρίου, σύμφωνα με τις Διευθυντικές ανάγκες της Υπεραγοράς.
  • Ομαδικότητα.
  • Αποτελεσματική Επικοινωνία.
  • Πειθαρχία.
  • Υπευθυνότητα και Αξιοπιστία.

Σεβασμός της Ποικιλομορφίας και Διαφορετικότητας.

Βασικές Αρμοδιότητες και Καθηκόντα:

  • Βοηθά και αναπληρώνει το Διευθυντή της Υπεραγοράς στο τομέα διεύθυνσης και αποτελεσματικής λειτουργίας του καταστήματος.
  • Εκδίδει/εγκρίνει τα εβδομαδιαία προγράμματα εργασίας των διαφόρων τμημάτων της Υπεραγοράς καθώς και τα ετήσια προγράμματα αδειών απουσίας, λαμβάνοντας υπόψη τις επιχειρησιακές ανάγκες της υπεραγοράς και την σχετική Εταιρική Πολιτική, τις πρόνοιες της σχετικής νομοθεσία, καθώς και την ευημερία του ανθρώπινου δυναμικού.
  • Υποστηρίζει την εφαρμογή του Εταιρικού Στρατηγικού Πλάνου και εφαρμοζεί την εταιρική πολιτική πωλήσεων και Διοίκησης Ανθρώπινου Δυναμικού
  • Υποστηρίζει και εφαρμόζει τους Εταιρικούς Κανόνες Επαγγελματικής Δεοντολογίας και Συμπεριφοράς Ανθρώπινου Δυναμικού, καθώς και τις πρόνοιες της εκάστοτε Εργατικής Νομοθεσίας.
  • Επικοινωνεί αποτελεσματικά, έρχεται σε επαφή και δημιουργεί φιλικό κλίμα και αίσθημα άριστη εξυπηρέτησης προς τους πελάτες.
  • Επιλαμβάνεται και επιλύει παράπονα πελατών.
  • Επιτηρεί και διασφαλίζει την τήρηση του εργασιακού ωραρίου από τα μέλη του Ανθρώπινου Δυναμικού της Υπεραγοράς και συνεργάζεται πλήρως με το Τμήμα Διοίκησης Ανθρώπινου Δυναμικού επί θεμάτων υπερωριών και υπερεργασίας.

Τι προσφέρουμε:

  • Ελκυστικό πακέτο απολαβών αναλόγως ικανοτήτων και εμπειρίας(συμπεριλαμβανομένου 13ου μισθού).
  • Ευκαιρίες ανέλιξης.
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον.

Εάν ενδιαφέρεσαι να γίνεις μέλος της ομάδας μας, στείλε το βιογραφικό σου στο hr@metro.com.cy με τίτλο:”ANERGOSJOBS.COM” ή επικοινώνησε τηλεφωνικώς με το τμήμα Διοίκησης Ανθρώπινου Δυναμικού στο τηλέφωνο: 24650289