AD 8 code

Ζητείται Γραμματειακός Λειτουργός

Ο.Σ.Ε.Ο.Κ.: Ζητείται Γραμματειακός Λειτουργός – Λευκωσία

Η Ομοσπονδία Συνδέσμων Εργολάβων Οικοδομών Κύπρου (Ο.Σ.Ε.Ο.Κ.), ζητά να προσλάβει Γραμματειακό Λειτουργό με τα πιο κάτω προσόντα, καθήκοντα και ωφελήματα:

Απαιτούμενα Προσόντα

  • Κάτοχος διπλώματος τριετούς (3) φοίτησης στις Γραμματειακές Σπουδές ή πτυχίο Ελληνικής Φιλολογίας.
  • Άριστη γνώση στον χειρισμό προγραμμάτων ηλεκτρονικών υπολογιστών, όπως MS Office (Word, Excel, PowerPoint).
  • Άριστη γνώση χρήσης διαδικτύου και μέσων κοινωνικής δικτύωσης (Facebook, Linkedin, Twitter) κλπ.
  • Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής Γλώσσας (Ομιλία, Σύνταξη – Γραφή).

Αιτητές που δεν πληρούν τα προσόντα ή αιτήσεις στις οποίες δεν επισυνάπτονται τα απαραίτητα δικαιολογητικά δεν θα αξιολογούνται.

Επιπρόσθετα Προσόντα

  • Εμπειρία στη διοργάνωση σεμιναρίων.
  • Οργανωτικές δεξιότητες.
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, ομαδικό πνεύμα.

Καθήκοντα – Ευθύνες

  • Εκτελεί γενικά γραφειακά καθήκοντα.
  • Δακτυλογραφεί στην ελληνική και αγγλική γλώσσα με ταχύτητα και ακρίβεια
  • Αναλαμβάνει την τήρηση αρχείων
  • Βοηθά ή/και αναλαμβάνει την εκτέλεση εργασίας, εντός και εκτός γραφείου, σχετικά με τις αρμοδιότητες που σχετίζονται με τα καθήκοντα της θέσης
  • Χρησιμοποιεί τεχνολογικό και άλλο γραφειακό εξοπλισμό για την εκτέλεση των καθηκόντων της
  • Τηρεί Πρακτικά συνεδριάσεων
  • Έρχεται σε επαφή με το κοινό και δέχεται ή και παρέχει πληροφορίες
  • Διοργανώνει εκπαιδευτικά επιχορηγημένα Προγράμματα (ΑνΑΔ)
  • Ενημερώνει την Ιστοσελίδα
  • Εκτελεί οποιαδήποτε άλλα συναφή καθήκοντα του ανατεθούν.

Απολαβές – Ωφελήματα

  • Αναλόγως προσόντων και πείρας
  • Ταμείο Προνοίας
  • 13ος Μισθός

Αιτήσεις (τυπώστε από www.oseok.org.cy), συνοδευόμενες με βιογραφικό σημείωμα και ανάλογα αποδεικτικά, να αποστέλλονται  στην  Ηλεκτρονική  Διεύθυνση hr@oseok.org.cy, μέχρι τις 28/10/2021.

Αίτηση η οποία δεν έχει συμπληρωθεί στο σύνολο της δεν θα αξιολογείται.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν πλήρους εχεμύθειας.