AD 8 code

Ζητείται Λειτουργός Λογιστηρίου

P.T.A FOOD LAB & NUTRITIONAL SERVICES LTD: Ζητείται Λειτουργός Λογιστηρίου – Λεμεσός

Η Εταιρία P.T.A FOOD LAB & NUTRITIONAL SERVICES LTD ζητά να προσλάβει Λειτουργό Λογιστηρίου:

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης (Λογιστικής, Οικονομικών).
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού ηλεκτρονικού υπολογιστή.
  • Πολύ καλή γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, εργατικότητα, ομαδικότητα, πνεύμα συνεργασίας και εχεμύθεια.
  • Ισχυρές οργανωτικές δεξιότητες, προσοχή στη λεπτομέρεια και υψηλό επίπεδο ευθύνης.
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές, διαπροσωπικές και οργανωτικές δυνατότητες.
  • Λευκό ποινικό μητρώο.

Καθήκοντα:

  • Καταχώρηση συναλλαγών στο λογισμικό πρόγραμμα της Εταιρίας σε καθημερινή βάση.
  • Τήρηση τραπεζικών λογαριασμών και μηνιαία συμφιλίωση με τις καταστάσεις τραπεζών.
  • Επικοινωνία με πελάτες και προμηθευτές για θέματα λογαριασμών.
  • Καταχωρήσεις γενικής λογιστικής (παραστατικών αγορών, τιμολογίων, αποδείξεων, πληρωμών, εισπράξεων, δαπανών, πάγιων στοιχείων κλπ).
  • Δηλώσεις Φ.Π.Α (υπολογισμός και ηλεκτρονική υποβολή).
  • Καθημερινή επικοινωνία με πελάτες βάσει χρονοδιαγραμμάτων όσον αφορά την είσπραξη των υπολοίπων τους.
  • Προετοιμασία και Καταχώρηση του μηνιαίου υπολογισμού της Μισθοδοσίας, Κοινωνικών Ασφαλίσεων και άλλων εκπτώσεων.
  • Προετοιμασία και παράδοση έτοιμης λογιστικής εργασίας για έλεγχο από τον ελεγκτικό οίκο.
  • Προετοιμασία Ταμείου, Ισολογισμού και συμφιλίωσης λογαριασμού κερδοζημιών.
  • Προετοιμασία Ταμειακών Ροών και λογαριασμού διαχείρισης.
  • Τιμολόγηση Πελατών.
  • Καταγραφή και αρχειοθέτηση των εγγραφών και των αρχείων.
  • Προετοιμασία των οδηγιών πληρωμής και των ηλεκτρονικών πληρωμών.
  • Συμπλήρωση Φορολογικών Δηλώσεων IR1 και IR7.
  • Έκδοση Πιστοποιητικών Αποδοχών προσωπικού IR63.
  • Προετοιμασία Αναλυτικών Στατιστικών Πινάκων.
  • Προετοιμασία και Παρακολούθηση Προϋπολογισμών.
  • Προετοιμασία των καταθέσεων, επιταγών και μετρητών στην τράπεζα, σε καθημερινή βάση.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν το βιογραφικό τους εδώ: pavlos.aspris@ptafoodlab.com  με τίτλο:”ANERGOSJOBS.COM”

Accounting Officer

The Company P.T.A FOOD LAB & NUTRITIONAL SERVICES LTD is looking to hire Accounting Officer:

Necessary Qualifications:

  • Higher Education Degree (Accounting, Economics).
  • Very good computer skills.
  • Very good knowledge of Greek and English.
  • Character integrity, diligence, teamwork, spirit of cooperation and confidentiality.
  • Strong organizational skills, attention to detail and high level of responsibility.
  • Very good interpersonal and organizational communication skills.
  • Clean criminal record.

Responsibilities:

  • Registration of transactions in the company’s software, on a daily basis.
  • Bank account keeping and monthly reconciliation with bank statement.
  • Communication with customers and suppliers on account issues.
  • General accounting entries (for purchases, invoices, receipts, payments e.t.c).
  • V.A.T declarations (calculation and form submission).
  • Communication with clients, according to schedule, for the collection of their balances, on a daily basis.
  • Preparation and posting of monthly payroll, calculation of PAYE social insurance and other deductions.
  • Preparation of the books and records of the clients for the external auditors.
  • Preparation of cash, balance sheet and P&L reconciliation.
  • Preparing cash flows and management accounts.
  • Customer Invoicing.
  • Recording and archiving of records and files.
  • Preparation of payment instruction and online payments.
  • Completion of IR1 and IR7 forms.
  • Issuing Certificate earnings IR63.
  • Preparation of statistical Analysis.
  • Preparing and monitoring budgets.
  • Preparation of cheques and cash deposits for the banks, on a daily basis.

Those interested can send their CV here: pavlos.aspris@ptafoodlab.com  με τίτλο:”ANERGOSJOBS.COM”