AD 8 code

Πολυκλινική Υγεία: Θέσεις εργασίας

Πολυκλινική Υγεία: Θέσεις εργασίας – Λεμεσός

1.  Guest Relations Officer

Ygia Polyclinic Private Hospital in Limassol is seeking to recruit a Guest Relations Officer. If you are a sociable person and you love the customer service, then you are the right person for us!

Main Responsibilities:

  •  General administrative duties
  •  Welcoming patients to the hospital
  •  Providing exceptional services to patients
  •  Assisting with patients queries and complaints
  •  Providing a satisfaction survey to patients, inputting the survey’s data to the system, analyzing the results and discussing them with Outpatient Services Manager

Requirements:

  • Previous work experience in customer service will be considered as an advantage
  • Excellent knowledge of Greek and English
  • Computer Literate
  • Excellent communication skills

Benefits:

  •  Attractive remuneration package based on skills and experience
  • 13th Salary
  •  Career development
  •  Provident Fund

Interested applicants can send their CV at careers@ygiapolyclinic.com quoting the job title ‘Guest Relations Officer – anergosjobs.com’ or call  25884758 or 25884941 for more info.

2.  Ιατρός Ακτινολόγος

Το Ιδιωτικό Νοσοκομείο Πολυκλινική Υγεία είναι το μεγαλύτερο Ιδιωτικό Νοσοκομείο στην Κύπρο με περισσότερο από 450 άτομα στο ανθρώπινο δυναμικό του. Είναι ένας οργανισμός που συνεχώς αγωνίζεται για κορυφαία ποιότητα, επιστημονική και κλινική αριστεία, επενδύοντας σε ανθρώπινους και υλικούς πόρους για να εξασφαλίσει την καλύτερη ποιότητα υπηρεσιών στους ασθενείς.

Στα πλαίσια επέκτασης και συνεχούς βελτίωσης της ποιότητας των υπηρεσιών του, αναζητά Ιατρό Ακτινολόγο.

Γενικά Καθήκοντα:

  • Χρησιμοποιεί την τεχνολογία ιατρικής απεικόνισης για τη διάγνωση και τη λήψη ιατρικών αποφάσεων για θέματα υγείας των ασθενών
  • Γράφει ιατρικές αναφορές μετά την εξέταση των ασθενών
  • Συνεργάζεται με τους τεχνολόγους για τη σωστή διεκπεραίωση μιας εξέτασης

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο στην Ιατρική με ειδικότητα στην Ακτινοδιαγνωστική
  • Εγγραφή στον Παγκύπριο Ιατρικό Σύλλογο και αναγνώριση ειδικότητας
  • Πολύ καλή γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας στον γραπτό και προφορικό λόγο
  • Πολύ καλή γνώση/ χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών