AD 8 code

Αντέννα: Θέση Εργασίας

Αντέννα: Θέση Εργασίας – Λευκωσία

Ο Αντέννα δέχεται αιτήσεις για τη θέση Λειτουργού Τμήματος Πληροφορικής

Καθήκοντα

  • Χειρισμός εξοπλισμού εικόνας και ήχου
  • Εγκατάσταση και παραμετροποίηση εξοπλισμού εικόνας και ήχου σε υπολογιστές με λειτουργικό σύστημα Windows
  • Παροχή τοπικής και εξ’ αποστάσεως υποστήριξης χρηστών
  • Περιοδικός έλεγχος συστημάτων, εντοπισμός πιθανών προβλημάτων και παροχή λύσεων αυτών

Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο Πανεπιστημίου στον κλάδο Πληροφορικής, Ηλεκτρονικών ή άλλο συναφή κλάδο
  • Καλή γνώση εφαρμογών εικόνας και ήχου σε υπολογιστές με λειτουργικό σύστημα Windows
  • Καλή γνώση του λειτουργικού συστήματος Windows
  • Βασικές γνώσεις δικτύων υπολογιστών
  • Ικανότητα αναγνώρισης και επίλυσης προβλημάτων
  • Πολύ καλή γνώση της ελληνικής και της αγγλικής γλώσσας
  • Υπευθυνότητα και εχεμύθεια