AD 8 code

Ζητείται Νοσηλευτής/ Νοσηλεύτρια

Ίδρυμα Άγιος Στέφανος: Ζητείται Νοσηλευτής/ Νοσηλεύτρια – Λεμεσός

Ο Οργανισμός για Ενήλικα Άτομα με Αναπηρία “Άγιος Στέφανος” δέχεται αιτήσεις από απόφοιτους αναγνωρισμένων σχολών Νοσηλευτικής για κάλυψη θέσεων παροχής Νοσηλευτικών Υπηρεσιών Φροντίδας.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Απόφοιτος αντίστοιχης σχολής
  • Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Υψηλό αίσθημα ευθύνης
  • Ισχυρά ηθικά πρότυπα και ακεραιότητα
  • Δυνατότητα εργασίας σε κυλιόμενο ωράριο/ /βάρδιες
  • Καλή γνώση Ελληνικής ή/και Αγγλικής γλώσσας
  • Άδεια Οδήγησης Αυτοκινήτου
Καθήκοντα:
  • Σχεδιασµός, εφαρµογή και η αξιολόγηση της νοσηλευτικής φροντίδας.
  • Αντιµετώπιση αναγκών υγείας των ατόμων και παραποµπή σε ειδικούς
  • Προγραμματισμός εξετάσεων & συνταγογραφήσεων ενοίκων
  • Καθορισμός ατομικών και θεραπευτικών πλάνων των ενοίκων
  • Νοσηλευτικές παρεμβάσεις με στόχο την ατομική υγιεινή
  • Τήρηση της φαρμακευτικής αγωγής
  • Υγιεινή, φροντίδα, πρόληψη ατυχημάτων
  • Έλεγχος του φαρμακείου σε μηνιαία βάση με σκοπό την πληρότητα & τον ανεφοδιασμό του
  • Συνεργασία με γιατρούς διαφόρων ειδικοτήτων για την προαγωγή της υγείας των ενοίκων
  • Σίτιση και Συνοδεία Φροντιζόμενου
  • Λήψη ιστορικού και μέτρηση ζωτικών σημείων
  • Αλλαγή πληγών
  • Καταγραφή ημερήσιας λογοδοσίας
Ωφελήματα Εργαζομένων:
  • Ανταγωνιστικό Πακέτο Αποδοχών
  • Αμοιβή για Υπερωριακή απασχόληση
  • Συλλογική Σύμβαση Εργασίας
  • 13ος Μισθός
  • Ταμείο Προνοίας
  • Δυνατότητες μισθολογικής και επαγγελματικής ανέλιξης.
  • Συνεχιζόμενη επαγγελματική κατάρτιση και εκπαίδευση
  • Άριστες συνθήκες εργασίας
Οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να παραδώσουν προσωπικά το βιογραφικό τους μέχρι τις 27 Αυγούστου 2021 στον Οργανισμό Άγιος Στέφανος Λυσιμάχου 13 4006 Λεμεσός
ή να το στείλουν στην ηλεκτρονική διεύθυνση: hr@agiostefanos.com.cy
με θέμα “Θέση Νοσηλευτή / Νοσηλεύτρια – anergosjobs.com’’
Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.