AD 8 code

Elincou Diagnostics Ltd: Θέση Εργασίας

Elincou Diagnostics Ltd: Θέση Εργασίας – Λευκωσία

Λειτουργός Αγορών (Purchasing Officer)

Η Elincou Diagnostics Ltd, μια συνεχώς αναπτυσσόμενη εταιρεία με έδρα την Λευκωσία που δραστηριοποιείται στον τομέα της εμπορίας και διάθεσης ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού στα διάφορα Κλινικά  Εργαστήρια και Νοσοκομεία ανά το Παγκύπριο, αναζητεί δυναμικά και δραστήρια άτομα για την πλήρωση κενής θέσης Λειτουργού Αγορών, στα πλαίσια ενίσχυσης και ανάπτυξης της ομάδας του τμήματος. Ο γρήγορος ρυθμός της αγοράς σε συνδυασμό με τον ανταγωνισμό και τις αλλαγές στον τομέα της Υγείας και της Τεχνολογίας, καθιστούν την θέση αυτή μια συναρπαστική ευκαιρία καριέρας.

Περιγραφή Θέσης:

Το άτομο που θα προσληφθεί θα είναι υπεύθυνο για την παροχή υποστήριξης στο τμήμα αγορών και για την εξασφάλιση των καλύτερων δυνατών αγορών και ορθών παραγγελιών για τα προϊόντα και υπηρεσίες που του ανατίθενται με σκοπό την αποδοτικότερη και αποτελεσματικότερη λειτουργία του τμήματος και συνεπακόλουθα όλης της εταιρείας.

Πιο συγκεκριμένα, το άτομο που θα προσληφθεί θα

  • Διασφαλίζει τον αποδοτικότερο, ορθότερο, αποτελεσματικότερο και οικονομικότερο τρόπο παραλαβής των προϊόντων
  • Διαχειρίζεται όλες τις διοικητικές λειτουργίες σχετικά με τις διαδικασίες αγορών (παραγγελίες, καταχώρηση κ.ά.)
  • Διενεργεί follow-ups με προμηθευτές
  • Παρέχει υποστήριξη στην ετοιμασία αναφορών και εκθέσεων σχετικά με τις αγορές της εταιρείας
  • Αξιολογεί προσφορές από τους προμηθευτές της εταιρείας και παρακολουθεί την τήρηση των χρονοδιαγραμμάτων παράδοσης των προϊόντων
  • Συντηρεί μακροχρόνιες σχέσεις συνεργασίας με τους προμηθευτές και διαχειρίζεται οποιαδήποτε προβλήματα

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο στη Διοίκηση Επιχειρήσεων, Logistics, Οικονομικά ή άλλο συναφή κλάδο
  • 1-2 χρόνια πείρα σε σχετικό αντικείμενο με την περιγραφή θέσης
  • Γνώση του προγράμματος SAP Business One θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Πολύ καλή γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ (Word, Excel, Power Point, άλλων λογισμικών συστημάτων όπως ERP)
  • Αναλυτικές δεξιότητες
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλίας
  • Ικανότητες διαπραγμάτευσης
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Υψηλό αίσθημα ευθύνης
  • Οργανωτικές ικανότητες και δεξιότητες διαχείρισης χρόνου
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και αποτελεσματικής λειτουργίας κάτω από πίεση
  • Ομαδικότητα και συνεργασία
  • Αξιοπιστία

Προσφέρεται πολύ ικανοποιητικό πακέτο απολαβών και ωφελημάτων αναλόγως προσόντων και πείρας.

  • Συμπλήρωση αίτησης εδώ
  • Αποστολή βιογραφικών σημειωμάτων στο central@kesea.com.cy, σημειώνοντας στο θέμα «Λειτουργός Αγορών – anergosjobs.com»

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.