AD 8 code

ΚΑΛΛΗΣ & ΚΑΛΛΗΣ Δ.Ε.Π.Ε.: Θέση Εργασίας

ΚΑΛΛΗΣ & ΚΑΛΛΗΣ Δ.Ε.Π.Ε.: Θέση Εργασίας – Λευκωσία

Η δικηγορική εταιρεία  ΚΑΛΛΗΣ & ΚΑΛΛΗΣ Δ.Ε.Π.Ε. δέχεται αιτήσεις για πλήρωση της θέσης «Υπεύθυνου/ης Λογιστηρίου».

Καθήκοντα και ευθύνες

  • Τήρηση λογιστικών βιβλίων και αρχειοθέτηση
  • Έκδοση τιμολογίων
  • Ετοιμασία μισθολογίου
  • Ετοιμασία και πληρωμή Φ.Π.Α
  • Έλεγχος και παρακολούθηση υπολοίπων πελατών και συμφωνίες πληρωμών
  • Συμφιλίωση υπολοίπων και πληρωμές προμηθευτών
  • Επικοινωνία με εξωτερικούςελεγκτές & προγραμματιστές
  • Διαχείριση φορολογικών θεμάτων
  • Συμφιλίωση Τραπεζών
  • Σύνταξη και παρακολούθηση του Cash Flow
  • Διεκπεραίωση εξωτερικών εργασιών

Απαραίτητα προσόντα

  • Κάτοχος πανεπιστημιακού πτυχίου λογιστικής, LCCI higher ή άλλο ισότιμο προσόν
  • Πολύ καλή γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό λόγο
  • Άριστη γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών και ιδιαίτερα λογισμικών Microsoft Office – Excel, Word και Outlook
  • Γνώση λογισμικού προγράμματος ZYGOS θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν