AD 8 code

Ζητείται Μηχανικός για χειρισμό βιομηχανικού εξοπλισμού

GA Steelworx Ltd: Ζητείται Μηχανικός για χειρισμό βιομηχανικού εξοπλισμού – Λευκωσία

Η εταιρεία GA STEELWORX LTD, με έδρα την βιομηχανική Τσερίου ζητά να προσλάβει Μηχανολόγο Μηχανικό ή Μηχανικό άλλου κλάδου, για την ενίσχυση του τεχνικού τμήματος της εταιρείας.

Η εταιρεία δραστηριοποιείται στην κατασκευή και ανέγερση μεταλλικών σκελετών κτηρίων στην Κύπρο.

Απαιτούμενα Προσόντα

-Πτυχίο Μηχανολόγου Μηχανικού ή Μηχανικού άλλου κλάδου (γίνονται δεκτές και αιτήσεις από μηχανικούς που πρόκειται να αποφοιτήσουν σύντομα στο μέλλον).

-Δεν απαιτείται προηγούμενη εργασιακή πείρα αλλά τυχόν εμπειρία ως χρήστης βιομηχανικού εξοπλισμού (μεγάλων μηχανών) θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.

-Γνώσεις ηλεκτρολογίας και μηχανολογίας αναφορικά με την συντήρηση μηχανημάτων θα θεωρηθούν επιπλέον προσόν.

 -Απαραίτητη γνώση Η/Υ (MS Office και ηλεκτρονικό ταχυδρομείο).

– Ευχέρεια χρήσης AUTOCAD 2D.

-Άριστη γνώση ελληνικής /αγγλικής γλώσσας.

-Ικανότητα πρωτοβουλίας και επίλυσης προβλημάτων.

-Υπευθυνότητα και συνέπεια.

-Ικανότητα ευελιξίας και αποδοτικότητας υπό πίεση.

Καθήκοντα

– Χειριστής μηχανήματος CNC plasma cutter.

-Σχεδιασμός απλών μεταλλικών μερών στο πρόγραμμα AUTOCAD 2D και καθορισμός τροχιάς κοπής στο λογισμικό του μηχανήματος.

-Υπολογισμός απαραίτητης ποσότητας υλικών και παραγγελία από προμηθευτή.

-Καθημερινός έλεγχος ποιότητας τελικού προϊόντος.

-Έγκαιρη παραγγελία αναλώσιμων μηχανής.

-Περιοδική συντήρηση μηχανήματος.

Προσφέρονται

-Άμεση πρόσληψη και πλήρης απασχόληση.

-Στον επιτυχή υποψήφιο θα προσφερθεί ελκυστικό πακέτο απολαβών αναλόγως προσόντων και πείρας.

– Προσφέρεται 13ος μισθός μετά την συμπλήρωση 6 συνεχόμενων μηνών εργασίας.

-Μπόνους επιβράβευσης.

-Κοινωνικές Ασφαλίσεις.

-Προοπτικές καριέρας.

-Εκπαίδευση.

-Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα στο emailgasteelworx@hotmail.com.

Τα βιογραφικά των υποψηφίων θα λαμβάνονται μέχρι και την Δευτέρα 31/05/2021 και θα τύχουν απόλυτης εμπιστευτικότητας.