AD 8 code

Οργάνωση Παραπληγικών Κύπρου: Θέσεις Εργασίας

Οργάνωση Παραπληγικών Κύπρου: Θέσεις Εργασίας – Λάρνακα

1.  Φροντιστής/ Φροντίστρια

Η Οργάνωση Παραπληγικών Κύπρου (Ο.ΠΑ.Κ) ζητά να προσλάβει Φροντιστή/Φροντίστρια για κάλυψη θέσης Παροχής “Κατ’ Οίκον Υπηρεσιών Φροντίδας”:

  • Φροντιστή / Φροντίστρια για την επαρχία Λάρνακας

Απαιτούμενα Προσόντα

  • Πιστοποιητικό Κατάρτισης Φροντιστή – Διάρκειας 100 ωρών
  • Απολυτήριο Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια, υπευθυνότητα, πρωτοβουλία και ευθυκρισία
  • Καλές διαπροσωπικές σχέσεις και ικανότητα διαχείρισης προβλημάτων
  • Δυνατότητα διεκπεραίωσης εργασίας ατομικά ή με ομάδα
  • Ικανότητα εφαρμογής διαδικασιών
  • Καλή γνώση Ελληνικής ή/και Αγγλικής γλώσσας
  • Άδεια Οδήγησης Αυτοκινήτου

Καθήκοντα

  • Νοσηλευτική στήριξη και Φαρμακευτική Αγωγή
  • Προσωπική Υγιεινή
  • Αλλαγή Πληγών
  • Σίτιση & Συνοδεία Φροντιζόμενου

Προσφέρεται ευέλικτο εργασιακό ωράριο και ικανοποιητικές απολαβές.

Ώρες απασχόλησης 36 εβδομαδιαίως.

Για περισσότερες πληροφορίες ή για εκδήλωση ενδιαφέροντος παρακαλώ αποστείλετε βιογραφικό σημείωμα στο sophie.christofidou@opak.org.cy έως τις 05/05/2021 με θέμα “Ο.ΠΑ.Κ – Θέση Φροντιστή/Φροντίστριας  στην Επαρχία Λάρνακας”.

2. Νοσηλευτής/ Νοσηλεύτρια

Η Οργάνωση Παραπληγικών Κύπρου (Ο.ΠΑ.Κ.) ζητά να προσλάβει για κάλυψη θέσης παροχής “Κατ’ Οίκον Υπηρεσιών Φροντίδας”:

  • Νοσηλευτή / Νοσηλεύτρια για την επαρχία Λάρνακας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Δίπλωμα Νοσηλευτικής Σχολής

Καθήκοντα

  • Σίτιση και Συνοδεία Φροντιζόμενου

Ώρες απασχόλησης 36 εβδομαδιαίωςH εμπειρία μοριοδοτείται.

Για περισσότερες πληροφορίες ή για εκδήλωση ενδιαφέροντος παρακαλώ αποστείλετε βιογραφικό σημείωμα στο sophie.christofidou@opak.org.cy έως τις 05/05/2021 με θέμα “Ο.ΠΑ.Κ – Θέση Νοσηλευτή / Νοσηλεύτρια στην Επαρχία Λάρνακας”.

Για την Υπηρεσία Φροντίδας (Ο.ΠΑ.Κ)

Η Υπηρεσία Φροντίδας αποσκοπεί στην παροχή επιπρόσθετης στήριξης και φροντίδας προς τα τετραπληγικά και παραπληγικά μέλη της για ανεξάρτητη διαβίωση,  μέσο καταρτιζόμενου και πρόθυμου προσωπικού.

Η Υπηρεσία εργοδοτεί μεγάλο αριθμό εκπαιδευμένων Φροντιστών / Νοσηλευτών οι οποίοι γνωρίζουν πολύ καλά τις ανάγκες και απαιτήσεις του επαγγέλματος όπως επίσης και των Φροντιζομένων. Η Υπηρεσία προσφέρεται σε Παγκύπρια βάση και ανάλογα των αναγκών του Φροντιζομένου ατόμου, με επαγγελματισμό, εχεμύθεια και σεβασμό.

Η Υπηρεσία Φροντίδας στηρίζετε σε καθημερινή βάση από επαγγελματίες, Κοινωνική Λειτουργό, Ψυχολόγο και συνεργατών με συναφή ειδικότητες, υπό τον συνεχή συντονισμό και επίβλεψη της διεύθυνσης της Υπηρεσίας. Η υπηρεσία διατηρεί τηλεφωνική γραμμή στήριξης Φροντιζομένων, για επιπλέον ανάγκες από τις 12:00 μέχρι και τις 24:00 καθημερινά.